Avatar uživatele
Samuelk9

Prodají mi určité věci které nejsou Nebezpečné v military shopu pod 18 let?

Nevíte někdo jestli mi v obchodu military range prodají pod 18 nasledujici věci které sice jsou v army shopu ale sami o sobě nejsou nebezpečné?
1.Cvičný tréninkový plastový nůž
2.Náhradní tréninkový pepřový sprej
3.Textilní/plas­tová pouta

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zavolej, nebo napiš, tady:

https://www.mi­litarysklad.cz/kon­takt

Absolutně nechápu, proč se ptáš tady. Žádnou z těch věcí platné právo prodat osobě mladší 18 let nezakazuje, jestli Ti to prodají, nebo neprodají, je věcí smluvního vztahu mezi Tebou a jimi.

Tak se jich zeptej!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Samuelk9 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že prodají bez problémů

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Ono je to těžko:

Nůžky, nůž si normálně osoba mladší 18 let koupit může, protože naše právo to nijak nesubsumuje pod zbrojní zákon, nebo jako nebezpečné, nebo jinak omezené, zboží. Stejně ale málo který armyshop prodá osobě mladší 18 let třeba bodák.

Osobě mladší 18 let se nesmí, správně, prodat Savo, kerosen, zápalky, cigaretové papírky, samozřejmě, že ani pepřový sprej (ten je ve stejné kategorii, jako Savo) a spousta dalších a dalších podobných věcí.

Třeba pouta, jakákoli, se dětem prodávat mohou. Obušky, teleskopické obušky, boxery, kubotany atp., vůbec platné právo jakkoli nereguluje, takže je lze legálně prodat i kojenci, ale stejně to prakticky žádný eshop neudělá.

Nějak omezené jsou prakticky všecky věci hořlavé, toxické, žíravé. Pořád na to chodí nějaké směrnice, a pořád a pořád dokola se musí zaměstnanci poučovat, že to opravdu nesmí prodat, že mají objektivní odpovědnost, tj. že mohou chtít prokázat věk, theoreticky, i po šedesátileté bábě, a že žádný „papír od rodičů“, nebo něco podobného, není jakkoli relevantní. Totiž to, že se dětem nesmí prodávat alkohol, nebo cigarety, ví prakticky každý. Ale že se jim nesmí prodat lihový čistič, nebo Savo, neví skoro nikdo.

Proto říkám: zeptej se, realita je theorii poněkud vzdálená.

Nový příspěvek