iwetax

Proč zrovna já musím bydlet ve 3.patře bez výtahu?

Proč zrovna já musím bydlet ve 3.patře bez výtahu? Dolů to je v pohodě. Ale na horu s 12.kilovím dítětem je to hrůza.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To ještě jde, já jako kluk bydlel v šestém patře bez výtahu. dodnes si pamatuji, že to bylo 103 schodů.
Já vím, je to zátěž, ale na druhou stranu buď ráda za to 3. patro než být bez bytu.
Doplňuji:
Milá terry, podívej se na tento odkaz, když už něco napíšeš a tvá odpověď nesouvisí s dotazem:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadi-vam-ze-neumim-pravopis

Další odpovědi
aramah

Jak často vás navštěvuje tchýně? Má to i výhody no ne?

anonym

V Jižní Americe žije kmen,a ten,považte,žije v korunách stromů.A šťastní jsou úplně nepříčetně.
Spousta lidí by z vašich starostí dostala záchvat.Jsou lidé,není jich málo,kteří namají kde bydlet,jistě by byli ochotni tahat do té neuvěřitelné výšky třeba nestřídmou tchyni.Kdyby to byla podmínka.
Jasně že je to nepříjemné.
Ale zpět na zem.Tedy – pokud to jde.

panenka

Milá Ivetax mám švagra který taky bydlí v paneláku ve třetím patře a bez výtahu a vůbec ti to tedy nezávidím. Minulý týden jsem švagrovy pomáhala stěhovat nábytek a můžu ti říct že naposledy.Jediné co ti můžu poradit je to vydržet,nebo pokud můžeš tak se poohlédnout po jiném bytě s výtahem.

ReHu

Já bydlela ve 4.p. > 64 schodů.
Ale zase jsi stále v kondici 🙂.

Jahoda

Iwetax, chápu, že je to velice obtížné. Já sice v paneláku nebydlím, nýbrž mám domek, ale z vlastních zkušeností vím, co to je. Vždy po nějaké době jedeme za rodinou, která bydlí v paneláku. Jelikož většina naší rodiny bydlí v panelácích, je to hrůza. Také hodně velká část je od nás vzdálená, takže když tam jedeme po dlouhé době přes půl republiky, přespíme tam. Třeba i týden. Když bydlí třeba i v šestém patře bez výtahu, je to strašný. Nákupy, které mají třeba i několik kilo nosíme do tolika pater a div se nezblázníme. Také jsem u mojí sestry stěhovala nábytek. Právě ona bydlí v tom šestém patře bez výtahu a bylo to o hubu (omlouvám se za to slůvko). Přestě děs a já jsem byla zlámaná a myslela jsem, že mě odvezou sanitkou. Sestra má také malé dítko a když ho do těch pater nese třeba ještě s nákupem, které váží pár kilo, nadře se a je ráda, že se vůbec do bytu dostala živá. Navrhla jsem jí, aby se poohlédla po jiném bytě, ale bohuže nikde volný v jejich městě není. Přestěhovat se nemůžou, jelikož její manžel má zde práci. Po večerech hraje muziku na diskotékách (je něco jako dýdžej). Sice je to na večer, ale přes den má také velkou práci a přestěhování by jim to akorát tak zkomplikovalo. Navíc mají ještě další dvě už větší děti, které zde chodí do školy. Takže stěhování nepřichází v úvahu. A v jejich městě žádný volný byt není. Takže milá Iwetax: I když vím, že je to těžké, ale také bych souhlasila, že buďte ráda i za to třetí patro. Bohužel, ale je to tak. Pokud bude někde v okolí Vašeho bydliště volný byt, pouvažujte o tom. Přeji mnoho štěstí a...... nervů 🙂

martina1

Jo,jo to znám a ještě s nákupem je to sranda.Bydleli jsme ještě před rokem v půdní vestavbě.Chodba úzká,že jeden měl co dělat tam projít.Naštěstí jsme už v baráku a obýváme zatím jen spodek,takže žádné schody.Já,když potřebovala vylézt se dvěma taškami nákupu,tak jsem malou dala do krosny,nastartovala nohy a bylo.No,vůbec mi to nechybí.....

RAB

Já to mámv pohodě-jen jedno patro. Ale jednou jsem počítala, kolik ujdu za den schodů-vyšlomi asi 500.
Milá bubco, já bych si strašně přála bydlet v koruně stromu.

lorja

Vemte to zas z té druhé strany.Aspoň jste uchráněna nucenému uvěznění ve výtahu při jeho poruše.Čekat dvě hodiny,než vás osvobodí není žádná zábava.A stane se to,když se vám tak strašně chce jít na toaletu.

Zdroj: zkušenost mé známé

terry

Na jakou horu??
Myslíš nahoru?
A s 12ti kilovÝm děckem?

elektrikář

Stačí trochu peněz postavit výtahovou šachtu a udělat výtah. Na Vinohradech ve stařých secesních činžácích se to takhle řeší.