zjentek

Proč znakem homosexuálních mužů je z barev právě fialová?

Jde snad o pokus připadat si jaksi mocnými, či? Přece fialové byla oblíbenou barvou panovníků už v daleké historii. Děkuju.

Nejlepší odpověď
iceT

Hele nevím, ale koukala jsem na seriál, co se odehrával po roce 1895, a byla tam jedna epizoda točící se právě okolo gayů, i tam byla později jedna postava detektiv-gay. A hlavní detektiv se měl vetřít mezi homosexuální jedince za pomoci fialové kytky v klopě, macešky myslím. Takže jsem nad tím dumala, jestli by to fakt mohlo být už tak dlouho, co mají fialovou za svou, nebo to není jen výmysl autorů a fialová pro gaye je moderní až v současnosti. Zajímalo by mě to.