Nandi

Proč zmijovec kvete jen jednou za zhruba 40 let?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zmijovec

Odpovědi
marci1

Kvete až je v hlíze nashromážděno dostatek živin.
Cituji z tvého odkazu: „Jsou to rostliny s podzemními hlízami, které jim slouží jako zásobárna látek nutných pro růst květenství. Jsou, až na výjimky, sezónními rostlinami. Nejdříve z hlízy vyroste část listu a mohutné květenství. Po uvadnutí a opadnutí květenství vyroste list do plné velikosti. Ten po určité době zaschne a rostlina se dostane do období vegetačního klidu, které trvá 3 až 7 měsíců. Období růstu trvá půl až jeden rok. Není-li v hlíze nashromážděno dostatek živin, květenství nevyroste, vyroste jen list.“ 🙂

Drap

Stačí mu to. Proč by měl kvést vícekrát?

Justin1

Vzpomínám si, že v jednom komiksu o Rychlých šípech jeden kluk dělal tombolu a o jedné z cen řekl:

„Tenhle kaktus kvete jednou za 40 let, naposled kvetl loni, za 39 let pokvete zas!“

Někdo tam o těch jeho cenách do tomboly řekl:

„Vyhrabal to někde v popelnicích a teď na tom vyseká dvě stovky.“

GM

Zmijovec mi kvetl 3 roky po sobě.