Frogman

Proč ze začátku nějaké produkty působí rychle, ale časem přestanou účinkovat?

Například na akné jsem kdysi musel po nějakém čase změnit produkt, protože přestal zabírat. Za nějakou dobu jsem se opět k němu vrátil a opět zabíral.

Jak je to možné?

Odpovědi
Kelt

Jedná se o reakci organizmu. Buňky , které způsobují akné, podobně jako léčiva dostávají přímý zásah, jako nepřipravené mužstvo v boji. Časem si buňky najdou obranu a proto prostředek je neúspěšný. Pak poleví pozornost buněk a prostředek je zase účinný jako nehlídaný objekt.

lota

Je to asi jako s antibiotiky, organismus se časem přizpůsobí a to, co nejdřív nějak účinkuje časem účinky ztrácí. Řešením je asi najít prvotní příčinu a tu řešit, člověk většinou hledá jen nějakou náplast, zalepí s ní ránu a časem se ukáže, že ta se pod náplastí nemůže zahojit.

Kepler

Asi je to podobné s tolerancí vůči lékům. Třeba u analgetik je k dosažení stejného účinku třeba brát vyšší dávky. Jindy dochází k úplné ztrátě účinku, organismus se přizpůsobí.

Smackdown

Tělo si na to zvykne a už to jen toleruje bez učinku,jako káva,drogy,al­kohol,ne bo zvýšit dávkování ale to je lepší si dát pauzu a po čase aplikovat znova.