Kryšpín

Proč vyšetřuje novináře GIPS?

Novináře Slonkovou, Kmentu, Kroupu vyšetřuje GIPS, já mám dojem, že než novinář něco uvede do oběhu, měl by to zkontrolovat GIPS a vláda v demisi, poté by to komentoval president v rozhovorech.
Jaký máte názor obyčejní občané, mimo mazálků a přídržtašek za všech režimů ? Můj soused má názor za skopčáků se říkalo přídržtaškám kolaboranti, v padesátých letech Klémovci, za Husáka normalizátoři a­.t.d.

Nejlepší odpověď
dubraro

Nakolik jsem tu záležitost pochopil, GIBS vyslýchá novináře jako svědky v rámci vyšetřování možných pochybení policistů.

Další odpovědi
Drap

Kdyby každá článek mělbýt kontrolován GIBS, vládou v demisi a potom komentován prezidentem, dozvěděli by jsme se některé aktuální informace třeba za několik let.
I novináři jsou lidé a měli by ctít zákony, ve všech ohledech. Pokud je podezření, že zákon porušili, tak mohou být vyšetřovány , podle toho komu daný problém spadá, Policií, nebo i bezpečnostními službami.

Klaproth

GIPS? Pokud myslíš GIBS, tak v jeho kompetenci určitě není vyšetřování novinářů. Případné trestné činy novinářů by měla vyštřovat policie a inspekci do toho vůbec nic není.

ivzez

Souhlasím s Dubrarem → při vyšetřování možných
pochybení policistů může GIBS vyslechnout i novináře.