georgeso

Proč vrabci shazují květy s višně?

Vrabci přiletí na višeň, odtrhnou květ a pustí na zem, pak další a další. To jsem ještě neviděl a nechápu proč to dělají.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda to dělají vrabci, ale i jiní ptáci. Jde o tzv. cleaning – čištění či úklid.

Je to způsob krmení ptáků, chytají malou bezobratlou kořist, hlavně členovce , vyškubnutím z listů, květů nebo ze země, ze štěrbin, jako jsou skalní stěny a pod okapy domů, nebo dokonce, jako v případě klíšťat či vši od živých zvířat.

Takže „uklízejí“ to, co ničí květy či listy

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Gleaning_(bir­ds)

Další odpovědi
pepe88

Jestli to nebude to samé proč kočka žere trávu?

georgeso

Kočka žere trávu aby si vyčistila žaludek.