coSSnim

Proč vlastně byly zrušeny snad všechny SMS brány?

Všechny SMS brány jsou už nějakou chvíli buď zrušené anebo nefunkční. Co je důvodem?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že k tomu vedly 2 důvody.

  1. Dnes má spousta lidí „neomezené tarify“ (popřípadě ceny tarifu jsou mírné) a tudíž nepotřebuje šetřit/hlídat počet odeslaných SMS.
  2. Zneužívání – víš co to byl SMS bombing? To sis napsal script a pak SMS brána posílala třeba každou minutu SMS. Neštvalo by tě, kdyby ti každou minutu pípnul mobil (tehdá moc na výběr ze zvuků v mobilech moc nebylo) s příjemnou SMSkou „TY DEBILE!“ nebo tak něco? Časem operátoři sice zapracovali a ztěžovali to, ovšem programátoři/hac­keři to stejně vždy nakonec nějak dokázali přečůrat.

Tož asi možná proto. :)