rrihamirek1

proc ve volbach 2021 volilo SPD v praze jen necelych 5% volicu?

aliendrone – konecne nekdo solidne odpovedel. ohledne obyvatelstva prahy naprosto souhlasim!!!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože je Praha hlavní město, navíc největší ve státě. Tím, že zde sídlí nejvyšší instituce a díky koncentraci obyvatelstva je to IDEÁLNÍ skleníček pro netáhla, parazity a obecně bezcenné postradatelné darmožrouty s liberálním/e­kologickým/gen­derově vyváženým a dalším „pokrokovým myšlením“. Je zde mnohem jednodušší najít dobré a bezpracné koryto, no. :(

Tudíž se sem takoví jedinci stahují jak mračna kobylek, a je jich tu jak buchtiček. Takže se NELZE divit, že poslední volby vyhrála Pirátská verbež a na magistrátu dělá jeden průser za druhým prim(itiv)átor Prašivka.

Tedy ne že by Pitomio byl nějaká výhra, ale obecně tzv. „bláto“ (umírněný politický střed) má v Praze díky výše zmíněným velmi silnou pozici. Nikdy jsi neslyšel o „Pražské k®avárně“? ;) :D :D

Další odpovědi
zjentek

V Praze nakonec končí každý, kdo v životě neví kudy kam. Tito lidé nemají tucha co je SPD, símtě.

Ametyst

ČR je rozdělena na Prahu a tzv. Zbytek republiky. Jsou zase pidistrany, které volí jenom Pražáci: TOP09. Zbytek republiky nazývá dokonce státní televizi ČT09, jak je jednostranná.

_Bůh_

Protože to je banda komediantů

Spd existuje jen proto, aby měl Okamura prachy na barák

Drap

Pouze proto, že SPD nemělo Praze více příznivců-

Krupice

Protože v Praze ze socioekonomických důvodů nemá konzervativní (zde národně sociální) levice příliš zastání. Maximálně (co se týče levice) je zde podpora do jisté míry moderní levice (Piráti, Zelení), nicméně ve volbách v roce 2021 zde jasně vyhrála konzervativně-liberální pravice. Lidé v Praze mají náročnější život, nicméně o to více z toho plyne benefitů v podobě možností, služeb, životní úrovně. Praze nemá klasická levice moc co nabídnout.

Pepa25

Krupice: „Konzervativní (zde národně sociální) levice“? Uff

Krupice

Pepa: Ano, SPD je národně sociální strana s konzervativními prvky, abych byl přesný. Tudíž lze SPD minimálně ekonomicky k levici. Její voličský elektorát tvoří bývalý voliči ČSSD a KSČM. Máte snad jiný názor?

Pepa25

Můj názor je, že máte dlouhodobě hokej v pojmech liberální-konzervativní a pravicový -levicový. Ano, SPD bezpochyby přebrala část voličů ČSSD a KSČM, ale to z ní nedělá konzervativní stranu. Jsou snad komunisté konzervativní?

Krupice

Minimálně si na to SPD hraje. Je konzervatismus jako myšlenkový směr a společenský postoj. KSČM je tak levicově konzervativní stranou, politicky radikálně levicová strana marxistická. SPD je národně sociální strana, tedy strana levicová. Jak KSČM, tak SPD jsou strany levicové a míří na levicové voliče. Žel pravicová konzervativní strana v českém prostředí chybí. Šanci měla Trikolora, ale se s ruskou invazí degradovala.

Krupice

řadit k levici

GM

Aliendrone – 100 palců!

Ametyst

Pragocentrismus existuje. Aliendrone zcela realisticky popisuje situaci. V Praze se přerozdělují peníze, a většina jich tam zůstane. Nejvíc státních úředníků na km2 a podobných, jak správně popsal, vždycky zkazí republikový průměr všeho. Kromě toho- máte snad informace o dění v ČR odjinud než z Prahy? Jediné sídlo masmedií je Praha, pak čekejte objektivitu. Zbytek republiky má mnohem nižší příjmy a úplně jiné starosti než ti progresivní levicoví intelektuálové, kteří pohrdají prací. Hezky se to ukázalo například na debaklu ČSSD, ze které se stala salonní velkoměstská strana, co kašle na plebs.

Krupice

Ametyst: Mám spoustu přátel z Prahy, z nichž většina volila ODS, pár jich to hodilo TOP 09 a Trikoloře, Piráty volili pouze zřídka. Většina jsou to pravicově smýšlející lidé. Možná je to moje bublina, ale chci říct, že házet Pražáky do jednoho pytle a štvát proti nim jen proto, že se Vám nelíbí nastavený systém, je opravdu smutný. Zcela opomíjíte fakt, že 50 % médií vlastní Babiš, ale to už samozřejmě nenapíšete, aby to nezpochybnilo tezi, že všechna média jsou špatná, tak jaký progresivismus?

Co jsem se dozvěděl, tak život v Praze je daleko náročnější, lidé zde mají větší poptávku pro psychologické poradny, je zde větší mobilita kapitálu, vyšší ceny, vyšší náklady na život. Život v Praze nemá „jen“ svá plus, kamarád podniká v Praze a pracuje 12 hodin denně, aby uspěl v konkurenčním prostředí. Co Vy víte vlastně o životě v Praze? Vylezte z jeskyně a přestaňte lidi soudit na základě toho, kde žijí.

Disraeli

Já nechápu, CO řešíš a proč si to bereš osobně. Taky v Praze znám lidi (normání) a vůbec nic to nezamená. To, že jsou v pohodě nic nedokazuje ani to neznamená, že v Praze žijí samí takoví lidé. Žijí tam různí lidé. Můj okruh známých se třeba (logicky) pohybuje podel toho jaký jsem, co mě baví, jaké mám názory a zájmy… a každý člvoěk si téměř kdekoli najde lidi, se kterými sympatizuje a se kterými něco sdílí. Samozřejmě lze i zcela samovolně najít v pohodě lidi – ale to taky ještě ni neznamená a nedokazuje.

Nikdo obyvatele Prahy do jednoho pytle neháže, to je naopak spíš tvůj dojem z alienovy odpovědi (už by sis měl všimnout, že alien občas trochu zveličuje, někdy přehání, píše ironicky, píše to vtipným způsobem a tak dále). Je prostě fakt, že v Praze je zároveň největší koncentrace lidí s liberálním/e­kologickým/gen­derově vyváženým a dalším „pokrokovým myšlením“ (jak píše alien). Tak to prostě je, ale vlbec to neznamená, že jsou to všichni obyvatelé a podobně.
Akorát si to zbytečně a bezdůvodně bereš a vnímáš to jako nějký útok. ;)

Krupice

Ali: To je síla, taková nenávist vůči lidem z Prahy. Kdo vám co udělal? Uvědomujete si, vy všichni, že lidé z Prahy nevolí stejně? Že nejsou všichni Piráti nebo dokonce liberálové? Takový despekt až démonizace obyvatel z Prahy mě opravdu děsí. Diskuze se opravdu radikalizuje, pochopení a respekt k druhému se nebezpečně vytrácí. Jak by se vám líbilo, kdyby někdo řekl, že lidé z Moravy jsou pitomci? Líbí? Není to pravda, protože házet všechny do jednoho pytle je fakt idiocie. Úplně mě mrazí z toho, jak byste s lidmi z Prahy nakládal, kdyby došlo na lámání chleba. Sorry, ale s takovou nenávistí jsem se ještě nesetkal. Znám lidi z Prahy, kteří poctivě pracují, nevolili Piráty, ba dokonce naopak kritizují. I tyto lidi házíte do jedno kvůli radikálním názorovým menšinám?

aliendrone

Krupice>>> Heh? Jakápak „nenávist vůči Pražákům“? To bych si tedy PARÁDNĚ kálel do vlastního hnízda coby rodilý Pražák. :D :D :D

Že všichni Pražáci nevolí stejně vyplývá už z tvrzení ze samotného dotazu. Popřípadě že všichni nejsou Piráti MUSÍM vědět také, když jsem sjedním z nich. ;) :)
A už vůbec mi nedochází, JAKÝM MYŠLENKOVÝM POSTUPEM se dá dospět z mé odpovědi k názoru, že „hážu všechny do jednoho pytle“. NJN, asi ta „nová, progresivní etc. logika“ a vyvozování, mám pravdu? ;) :D :D

Ale jinak díky za EXEMPLÁRNÍ UKÁZKU toho, že DISKUTOVAT je sice dobré, ale jen s tím, s kým to má smysl. Diskuze pro samotnou diskuzi je jen obyčejné mletí pantem. Ono se totiž NEZBYTNĚ MUSÍ i JEDNAT (pracovat), nikoliv jen doblba žvanit.

Krupice

„je to IDEÁLNÍ skleníček pro netáhla, parazity a obecně bezcenné postradatelné darmožrouty s liberálním/e­kologickým/gen­dero vě vyváženým a dalším "pokrokovým myšlením“. Je zde mnohem jednodušší najít dobré a bezpracné koryto, no. :(

Tudíž se sem takoví jedinci stahují jak mračna kobylek, a je jich tu jak buchtiček. Takže se NELZE divit, že poslední volby vyhrála Pirátská verbež a na magistrátu dělá jeden průser za druhým prim(itiv)átor Prašivka." Co je to jiného, než generalizace? Navíc píšete nepravdivé informace, v Praze totiž nevyhráli Piráti, ale SPOLU. Do magistrátu taktéž nevyhráli Piráti (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Volby_do_Zas­tupitelstva_hlav­n%C3%ADho_m%C4%9Bst­a_Prahy_2018#V%C3­%BDsledky). Než začnete něco psát, tak si ověřujte informace. V republice je nezaměstnanost na nízkých číslech, v Praze dokonce pod průměrem (https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/nezamestna­nost-v-cr-se-v-lednu-zvysila-o-0-1-bodu-na-3-6-procenta/2156508). Takže kde berete Vaše informace?

aliendrone

Krupice>>> Co jiného to je? Je to JEN KONSTATOVÁNÍ. Stejně jako když řeknu, že lidský organismus je skvělé prostředí pro virus HIV, tak tím ještě negeneralizuji, že každý člověk je HIV pozitivní. Bubly, bubly… ;) :D :D

Ohledně vítězství v komunálních volbách, tak je pravda, že o fous před verbeží vyhrála ODS. Nicméně na magistrátu VLÁDNE koalice v čele s verbeží – prim(itiv)átorem Prašivkou, což mi přijde PODSTATNÉ. Stejně jako ANO je vítězem parlamentních voleb, nicméně rozhrkaný „pětikolový vehikl“ směřující neodvratně do škarpy JE U MOCI. A žene nás ke dnu NEJRYCHLEJI, co historie našeho státu pamatuje. ;) :D :D

Vůbec nechápu, co sem do toho taháš nezaměstnanost – jde o nějaké „nenápadné rozšíření diskuzního tématu“? :o

Informace beru kde se dá, to ZPRAVIDLA není těžké. Jsou i případy, kdy to těžké JE, ale o tom se zde rozepisovat ve vlastním zájmu nebudu. Každopádně DŮLEŽITÉ je si ty informace řádně zpracovat a vyvodit závěr. :)

Krupice

do jednoho pytle

Disraeli

Proč hned démonizace a všeobecná nenávist vůči obyvatelům Prahy? Já proti nim třeba nic nemám a rozhodně nehážu do jednoho pytle, ale s alienem docela souhlasím. Jen řekl víceméně fakta.
Je to hlavní město, je to střed, je to „sídlo“, je tam nejvíc lidí, tedy průměru i moderních trendů (v politice i kultuře), pod které spadají. Je zde skutečně velké zastoupení takových hnutí, trendů a podobných věcí, třeba i liberalismu. Největší střed/střet a koncentrace proudů, mainstremu atd.
Lidé jsou tam každopádně různorodí… Avšak vždy něco převládá, to běžné a populární…

Stačí si připustit, že průměrný Čech/člověk/volič není žádný génius, podléhá všem těm trendům, nechává se unášet iracionálnostmi, předsudky, ovlivňuje ho propagace, demagogie, prudké emoce a podobně. Tam kde je nejvíc lidí, tam je zároveň nejvíc průměrných lidí, obzvlášť když připočteme další faktory spojené s Prahou (a vůbec velkoměstem, hlavním městem, „sídlem“), které to jen znásobují.
Je však celkem fuk, ke které politické orientace se ta která strana oficiálně hlásí (pravice, levice, liberalismus, konzervatismus) – většina lidí to ani neví – popularita a úspěch ve volbách je o něčem jiném („domnělí“ konzervativci klidně budou volit liberální stranu, liberálové konzervativní… Obzvlášť když existuje samé mixy a tak nějak všechno je skoro politický střed, zároveň i střet několika ideologií, směrů, orientací).

Krupice

Dis: Jaká fakta? To je dojmologie. Tan například, že v Praze vyhrávají Piráti je fake news, protože jak ve volbách v roce 2018, tak ve volbách v roce 2021 zde vyhrává v podstatě ODS, což fakt není progresivní levice. Navíc klasická levice už je dávno vyšachována ze hry, tudíž lidé hledají alternativu v té moderní, ale ani ta zrovna nemá nějak mocenský monopol, ba naopak. Z mého okolí jsou lidé z Prahy podnikaví, rozhodně ne nemakačenkové, viz statistika nezaměstnanosti v Praze, která se točí kolem 2 až 3 procent. To je město nemakačenků? Takže ho fakt nemusíš hájit, on píše pouze své dojmy a asi trpí nějakým komplexem, že v Praze nezapadl.

Disraeli

Fakta jsou, že je to hlavní město, je tam největší koncentrace lidí a podobně… to je celý, netřeba hrotit. :D
Zbytek je lgociký závěr o tom, že lidé jsou prostě průměrní a v Praze je nejvíc lidí – tudíž největší průměr v ČR, zároveň nějvětší střet západních trendů a hnutí (a ejjcih největší podpora i zastoupení) a vůbec moderní kultury. Co se týká voleb, tak říkám, že to je celkem jedno.
Je zde hodně intelektuálů, hodně pracovitých lidí, schází se tu odborníci a můžeme říci, že je jich tam možná i nejvíc v Česku (univerzity, instituce, organizace, vědecké akce/události), ALE pořád je to nejmenší menšina (co se týká odborníků, profesionálů, intelektuálů) a rozohodně v tom počtu vede většinově převažuje onen průměr a dokonce i „spodiny“ je tam víc.
Já se třeba budu letos stěhovat na trvalo do zahraničí, ale teď částečně bydlím v Praze… a prostě vidím, slyším, znám. Taky tu znám lidi a to neznamená, že jsou to nějací idioti nebo tak. :D Nikdo nikde netvrdí (ani alien), že jsou v Praze JEN nějací ubožáci nebo méněcenní lidé. Je to

Disraeli

*Je to PRSOTĚ průměr – největší průměr, umocněný velkoměstem a věcmi, kterého ovlivňují a střetávají se tam (jakože celé obyvatelstvo, jeho kulturu, mravy). Ale jinak to není až o tolik jíné město (co se týká obyvatelstva), než třeba Brno, Ostrva, Olomouc.. jistě mentalita a zvyky/mravy mírně rozdílné, ale to je fuk. Je tam prostě plno různorodých a vůbec velijakch lidí, lepších i horších – a halvně nejvíc průměrných (což není úplně vyloženě urřážka… no i když :D :D :D ).

Ametyst

Disraeli: Když zmiňuješ průměrného Čecha, zahrnuješ i Prahu? Protože ta se vymyká ve všem, takže zkazí jakýkoliv průměr. Jak pravil jeden komentátor: “Když jedu v ostravské tramvaji, slyším tam úplně opačné názory než když jedu v pražské tramvaji.” Tak to je.

Disraeli

Ano, beru tam všechny obyvatele Česka, průměr je prostě průměr, nezdá se mi, že by to Ostrava nějak narušovala. Do Ostravy jsem jednu dobu asi po 3 roky pravidelně, minimálně jednou týdně jezdil do Ostravy a neshledal jsem, že by byla nějak lepší nebo by se nějak extra vymykala. Lidé obyčejní, různí, mnohdy vulgární, ale taky i zcela normální… ovšem nic, co by se vymykalo průměru. Jak v Praze tak v Ostravě je spousta lidí/cizinců, kteří odtud nepocházejí, ale jsou tam (dočasně nebo dlouhodobě) – včetně „Pražáků“ v Ostravě a „Ostraváků“ v Praze.

aliendrone

Ametyst>>> Fakt? To je mi PODEZŘELÉ! Totiž pokud by jel dotyčný v PRAŽSKÉ TRAMVAJI, tak názor, který uslyší bude V RUŠTINĚ/UKRA­JINŠTINĚ (pro mě je to totéž). Češtinu dnes v pražské MHD slyšet je téměř něco jako sledovat Kristovo zmrtvýchvstání. ;) :D :D

POZOR! To v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ NADSÁZKA. Tyhle 2 jazyky OPRAVDU v MHD, nákupacích, na veřejnosti atd. uslyšíte v Praze MNOHEM ČASTĚJI, než češtinu. :(

Ametyst

Aliendrone: Aha, ahoj!:-) Tenhle výrok je starý zhruba dva nebo tři roky, a napsal ho RNDr. Kechlibar. Jen dokazuje myšlenkové pochody lidí v tramvajích, kteří se nemusí starat o základní věci k přežití, a naopak lidí, kteří mají mnohem těžší život. Když mají lidi v Ostravě základní existenční potíže, budou kašlat na nějakou ekologickou propagandu: tu si mohou dovolit bohatí zajištění lidi, a ono se to přesně projevilo: venkovani ekologicky žijí, ale levicoví intelektuálové z Prahy jim o tom kážou, nemajíce jiných starostí. Tak se pasovali na Vyšší Dobrosery.