Kajoch

Proč v dnešní době u tolika lidí absentuje schopnost sebereflexe?

Nejlepší odpověď
annas

Položil jste obecný, nikoliv konkrétní dotaz. Není možné proto reagovat jednoznačně, příčiny jsou různé. .

Pokud víte, že tolika lidem chybí schopnost sebereflexe a znáte je, tak lépe poznáte sám. .

To, že každý jedinec nedovede posoudit své jednání, chování, nechce nést odpovědnost za své činy, tedy za sebe, se projevuje různě. U každého to může být jinak.

Třeba vlivem výchovy, egoismu, nedostatkem morálky, závistí až nenávistí, svým nadhodnocením a přesvědčením o své dokonalosti, přebíráním a rozšiřováním nepodložených informací, které dotyčný vydává za fakta atd. .

Já, já, já – nedělám chyby, vinen je ten druhý.

Postrádání sebereflexe, dá se říct i sebehodnocení, podle psychologů ovlivňuje nedostatek inteleigence, třeba emoční, kterou dotyčný neumí projevit vzhledem k ostatním.

Málokterý jedinec dokáže vidět své chyby a sám před sebou se z nich „obvinit.“

„Pochybuji, tedy myslím. Myslím, tedy jsem“ . René Descartes

Další odpovědi
zjentek

Bo neni čas!

mosoj

To ti zde téměř nikdo nepřizná!!!

Kajoch

Že by?