Kelt

Proč učitel reagoval právě takovým způsobem?

Z vlastní zkušenosti vám řeknu, co se mi stalo a nevím, proč učitel reagoval zrovna takto. Tedy před zhruba 45 lety jsem byl žák ZDŠ a měl jsem plnící pero pístové, z plastu. Vzadu se to dalo odšroubovat, tam byla taková tyčinka, která ovládala píst, kterým se nabíral inkoust. To pero bylo žluté a plastová tyčinka byla bílá a já jsem si to trochu obrousil ořezávátkem, takže to nahoře bylo trochu do špičky. Jednou se mi to pero ztratilo a objevilo se u jiného spolužáka. Tvrdil jsem, že je moje a poznal ho podle ořezané tyčinky. Bylo to před učitelem a ten spolužák také tvrdil, že je to jeho pero a že si to také ořezal. Učitel pak řekl, abych za ním zašel, že mi dá peníze. Což skutečně udělal. Ten spolužák byl z Dětského domova. Přemýšlím dnes, proč učitel rozhodl takto. Správnější by bylo to, kdyby tomu spolužákovi vzal to pero, dal ho mně a jemu dal peníze na nové pero. Dovedete to vysvětlit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi chtěl předejít dalším sporům a ukončit to. Jistě, mohl to udělat i tak, jak píšeš, ale zřejmě se mu nechtělo dávat zlodějovi ještě peníze.

Další odpovědi
anonym

On ti mohl věřit ale prostě nevěděl na čí straně je pravda, bylo to jen slovo proti slovu a tak to holt rozřešil takhle, nechtěl riskovat že tam vznikne nějaká zbytečná křivda, když jde jen o pero …

… jo kdybyste se tahali o telefon a argumentovali tím, že si svůj poznáte podle ikony angry birds v levém dolním rohu tak to by jistě reagoval úplně jinak 🙂