SABWALCOTT

Proč tolik žárlím?

Jsem s přítelem teprve půl roku, ale vím, že mám poruchu, co se týče žárlivosti. Přítel mi sice, dalo by se říct, dělá naschvály, ale nechci, aby jsem byla taková „stíhačka“.
Začalo to tím, když si psal s nějakou slečnou, nechal si od ní posílat fotky a podobně. Viděl, že sem to zjistila a byl klid. Jenže ted byla další, které dokonce psal, že za ní přijede a mně lhal , že je to kolegyně z práce. Nakonec z něj vypadlo, že z práce není.
Jenže ted po tom všem si začal strašně rozumět s kolegyní z práce. Píše jí zprávy, které píše mě, oslovuje jí „Moje zlatíčko“, " Sluníčko" a podobně. Říkají si naprosto všechno a je z ní unešený, sice se mu vzhledově nelíbí, jak mi sám řekl, ale nechce o ni přijít. Nikdy sem mu kamarádky nezakazovala, ale měla sem podmínku, že nechci aby si tak s ní psal. No a večer jsme seděli venku s jeho rodičema a on si s ní přestal psát přes messenger, ale psal si s ní smsky, nakonec se sbalil, šel do hospody pro cigarety, kde byl hodinu a z toho půl hodiny si s ní volal.
Bojím se, že mě opustí kvůli ní. Co si o tom myslíte. ?

Nejlepší odpověď
chachar1922

" Co si o tom myslíte? "
Ať nejsi hloupá a opustíš ho dřív, než z tebe udělá ještě větší trubku. Takový vztah ti vyhovuje?

Další odpovědi
anonym

Týpek ji podvádí a ona tu řeší jestli náhodou moc nežárlí :DD

zjentek

" Proč tolik žárlím? "
No, je otázkou, v který děloze nakonec nalezne ten skutečný, slastný a dokonalý pocit bezpečí, jestli si rozumíme… ;)

pepe88

Brácha měl stíhačku,a byl rychlí rozchod.

Nerevarin

To co popisuješ není nějaké nenormální či přehnané žárlení, ale podle mě naprosto oprávněné obavy. Rozhodně bych nebyl s někým , kdo mi tohle dělá. Můj názor je, že tě má jako takovou jistotku. Nemůžeme ti mluvit do života a říkat ti s kým být nebo ne. Ale pokud tě má mít někdo rád a vážit si tě, tak se rozhodně nebude chovat jako on.

ivzez

Dává-li Vám partner opakovaně najevo, že o Vás nestojí,
nejde podle mne o žárlivost, ale o přirozenou reakci.

Poradila bych vyjasnit si s partnerem situaci, sdělit mu, co si (ne)přejete
a pokud své chování nezmění, zvážit, jestli je tím pravým.

[Já bych situaci přehodnotila už v okamžiku, kdy bych
se dozvěděla o lži. Lhaní ve vztahu nemá co dělat.]

Děláte správně, že svému partnerovi „nezakazujete“
kamarády ani kamarádky (na to nikdo nemá právo).

Jak víte, co si Váš partner s kým píše?

Nikdo by neměl číst zprávy, které nebyly určeny jemu.
I ve vztahu mají oba partneři právo na soukromí a čtení zpráv
partnera bez jeho vědomí a souhlasu je porušením zákona.
„Listovní tajemství“ se vztahuje i na elektronickou
koresponedenci, SMSky, zprávy na Facebooku, …

_______

Mnohem pravděpodobnější, než že by partner svou partnerku
„opustil kvůli slečně, která se mu vzhledem nelíbí“, je, že ji
opustí kvůli narušování soukromí → sledování, čtení zpráv, …

_________

Poznámka:
Žárlivost je nedostatek sebedůvěry. Nikoliv, jak si stále někteří lidé myslí,
důkazem lásky. Věta „Kdo nežárlí, nemiluje“, neplatí. Jenom
některým lidem slouží jen jako výmluva nebo jakási „omluva“
vlastního jednání před sebou samým.

autacek

Tak že abychom si to zrekapitulovali, flirtuje neustále s jinými, tobě lže a ty mu to žereš.

Je jen otázka času kdy dá jiné přednost před tebou úplně.

Nasaď mu „nůž“ na krk, vyříkejte si to, co ti vadí a jestli to nepochopí, tak mu dej kopačky. No copak by se jemu líbilo, kdyby ses chovala tak jak on?

hapiky

Kdo nežárlí nemiluje. Když kouká po jiných nemiluje opravdově tebe. Může tě mít „jen“ rád a to je zásadní rozdíl. Možností to vyřešit je mnoho, já vidím dvě zásadní: Budu mu schválně dělat to samé a podle jeho reakce usoudíš jak to s tebou myslí, anebo jak se tu píše-nůž na krk. Otázka je jen, jestli jsi dost hrdá na sebe, aby jsi případný rozchod ve zdraví „vydýchala“.

Méďa39

Jsi normální.

Dělá Ti naschvály? Jsi si JISTÁ,, že dělá to co popisuješ?
Ty nevíš co dělat?
Proč se ho nezeptáš a nepromluvíš si s ním o tom?