jjj123456789

Proč tolik lidí věří v něco, co nebylo vědecky prokázáno?

Mám na mysli víru v neexistenci Boha.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Prokázal někdo že neexistuje Bůh?

Další odpovědi
Kelt

A co tobě na tom vadí, nebo co je ti po tom? Myslíš, že věda je všemocná a dokáže vše vysvětlit? Jak vznikl vesmír? Jak je možné, že je tady takový řád v přírodě, vše se pravidelně opakuje. Když připustíme, že vesmír byl v okamžiku velkého třesku soustřeďěn do prostoru o hraně menší než je Planckova délka – 10 na minus 33, kde nebyl prostor a ani čas. Je to všechno náhoda, že z této hmoty za několik let (nezáleží, zda jsou to miliony nebo miliardy), vzniká život, který má nejrůznější podobu, těch co věří a vidí Boží existenci v jeho díle kolem nás a nebo má podobu ignoranta , který položil tuto otázku. Tomáš také neuvěřil, že Ježíš vstal z mrtvých, i když na to měl svědky.

nnn1

Odpovím z Bible (Římanům 1:20) – „Jeho neviditelné vlastnosti jsou totiž jasně patrné od stvoření světa, protože je lze pochopit z učiněných věcí, dokonce i jeho věčnou moc a Božství, takže jsou neomluvitelní“

Quimby

Věda nikdy nemůže objektivně prokázat existenci ani neexistenci Boha. Takže se každý musí rozhodnout sám bez ohledu na vědu, někomu stačí ta víra, to že to četl v Bibli, že viděl zázrak, že nechce být sám, že existuje spravedlnost, osud..... někdo to naopak potřebuje ohmat, vidět, nějak prokázat a tak prostě nevěří.

arygnoc

viera je postavená na dogme (boh existuje) – netreba nič dokazovať, podobne i neverectvo (boh neexistuje).
dokazovať ne/existenciu boha (často požadované zo strany neveriacich) hovorí o nepochopení princípu viery.

veda je (veľmi zjednodušene povedané) postavená na dôkazoch, poznaní, princípu jedno je z druhého, jedno pôsobí na druhé, poznanie a pochopenie týchto pochodov, …

;-Q

Dochy

Bylo/li by dokázáno, nebylo by nutno věřit 😉
Doplňuji:
(v tomto kontextu mně zaráží, kolik lidí věří, přestože jsou přesvědčeni že vědí a musí jasně vědět všichni)

anonym

Protože jsou lidi zmanipulovány minulostí,svými předky,kteří je takto učili po celé generace,to se pak jen přenáší jako zlozvyk.

ivzez

Považujete ateismus za „víru v neexistenci Boha“?
Já tedy ne.

Víra přece stojí na tom, že lidé věří něčemu, co nevidí, co nebylo prokázáno.
Víra žádné vědecké prokázání nepotřebuje. Naopak pokud by se podařilo existenci Boha prokázat, už by nešlo o víru (a církve by přišly o své příjmy).…

Roman71

Důkazů pro existenci Boha je všude kolem nás víc než dost, ale většina lidí je ignoruje. To za čím je vidět jasný smysl a záměr obyčejně lidé označují za náhodu a miliardy let nikým neřízeného vývoje. Vysvětluje evoluce, kde se v nás bere smysl pro krásu, cit, spravedlnost, touhu tvořit a radovat se z toho co vytvoříme?

Dobrá. Veškeré živé organismy jsou stvořeny z neživých materiálů.
Kdybych to měl té slavné evoluci velmi usnadnit, tak navezu stavební materiál i s návodem na stavbu domu (jako DNA) na dobře vybraný plac a počkám milión let, třeba se tam z toho něco samo vytvoří.. nebo ne? :)
Pokud by to dřív někdo nerozkradl, většina toho materiálu se rozpadne.

Když už jsem zmínil DNA, vědecky prokázanou existenci informace, kterou si nese každý živý organismus, včetně rostlin, kdo tedy podle zastánců evoluční teorie tuto informaci do všech organismů (počínaje buňkou) vložil, aby se mohly tyto organismy reprodukovat (množit) v rámci svého druhu?

Přirovnám-li to k počítači, který má téměř každý z nás doma, pochybovali byste o tom, že se tam ten operační systém sám bez cizí příčiny vyskytl a ještě roky fungoval? Asi těžko že? Bylo potřeba, aby ho někdo vymyslel a naprogramoval.
Stejné je to i živými organismy, jsou taktéž naprogramovány, aby byly schopny žít, fungovat a ještě navíc byly schopné reprodukce na základě programu v DNA.