Nina22

Proč tolik lidí v cz, aj na celém svete nemá rádo američany?

Nejlepší odpověď
anonym

Já si myslím, že minimálně tolik, ne-li více lidí nesnáší Rusáky.
Velmoci a mocnosti samozřejmě obhajují a chrání svoje investice různými prostředky a metodami.
Rusáci jsou nebezpečnější v tom, že jejich pojetí mladičké „demokracie“ je velmi specifické .

Další odpovědi
Dochy

Jeden z důvodů by mohl být, že maj poněkud zvláštní kulturu a tu se snažej protlačit všem. Když neměli rádi černý, vnucovali to všem, teď když je „maj“ rádi, zas vnucují nám, že máme bejt hodný na romy… (o cikánech nemluvím, cikáni o kterých jsem slyšel, jsou hrdí na to, že jsou cikáni a s romama nechtěj mít nic společnýho) a tak se s… všem a do všeho.
Tím netvrdím, že všechno americké je špatné, ale některé aspekty své starosti o celý svět trochu přehánějí.

iceT

Protože Američané mají tendence se míchat do konfliktů jiných států,tak třeba proto.
Si vem třeba příklad;ty budeš ve sváru se sousedkou kvůli čemukoli,a přijede někdo z jiného města,který ani jednu z vás nezná,neví kde je zakopaný pes,tedy jádro problému,a začne se mezi vás míchat.

Jardič

Mám trochu podezření, jestli to není tím, že Američani jsou už od školy vedení k tomu, aby si budovali kolektivní/národní ego a hrdost na to, že jsou patří do USA. Jestli tuhle vlastnost ukazují ostatním, tak u „neameričanů“ to nejspíš vzbudí odpor.

ten který je

Hele,mne do toho netahej!Takový Jimi Hendrix nebo Alice Cooper jsou u mne frajeři a mám je rád!

www

Je to jakýmsi neoprávněným pocitem velikášství. Dělal to i bývalý SSSR, zůstalo to křečovitěži tomu zbytku ☹
Jsem velký, bohatý, tím pádem mocný, mohu to dávat najevo a to je důvod, proč je nemáme příliš rádi.

zjentek

příklad: když se k tobě nastěhují sousedi, postaví novostavbu a ta nová sousedka si nechá udělat kliky, zábradlí a kohoutky u vodovodů ze zlata, budeš mít pořád stín podezření, jestli oni nekradou, byť třeba legálně. A i kdyby ona měla luxusní šminky, které jí umí namalovat přívětivou tvář, pořád už budeš mít ten stín pochybnosti, což je v tomto případě naprosto přirozené.A tak je to i s těmi USA ,) ..a bude to platit, dokud lidé budou hodnoty měřit penězi ..zanedlouho tady budeš pokládat tutéž otázku, ale poslední slovo bude- číňany, uvidíš ,)
Doplňuji:
dochy: co evropan vymlátil indiána, žádná kultura tam není, jen hrstka politických dinastií.
iceT: neví kde je zakopaný pes,tedy jádro problému,a začne se mezi vás míchat. ..to fakt?

ponovotny

bych řekl, že ze stejných důvodů, které popisuje zjentek, hodně lidí v cz američany obdivovalo a mělo je za vzor. jestli ta neláska není trochu o tom, že dnes lidé vnímají i tu stinnou stránku

EmilyMcClain

WTF? proč nás nemate rady?? :O :(

Drap

Osobně se těm lidem vůbec nedivím.

Luuu

Já jsem tam byla. Jsou ukřičený, sprostý, arogantní, nepříjemný, neochotný… Byla jsem tam měsíc, potkala jsem x lidí a třeba 2 z 10 byli normální. Nechci je házet do jednoho pytle, ale když přijdu na houseparty a krom alkoholu, jointů, bongů, zkouřenejch rodičů a pobíhajících malejch dětí tam ještě vidim prášky a tvrdý drogy… Tak pardon, to mě zaskočí 😁

anonym

Díky za „tendenci se míchat do konfliktů jiných států.“ V minulém století dvakrát.

Nina22

@Drap: proč ??