Proč stoupenci NO neprosazovali QWERTY?

Já jsem si na QWERTZ natolik zvykl, že bych to za QWERTY nevyměnil. Avšak QWERTZ bylo součástí germanizace, proti které NO silně zbrojilo. Proč jej tedy nevymýtili, či se o to alespoň nepokusili?

Nejlepší odpověď
ivzez

Protože nemělo a nemá smysl měnit účelné rozvržení
klávesnice jenom kvůli tomu, kdo s ním přišel.

Z je v češtině četnější než Y. Proto podle mne bylo
rozumnější ponechat Z ve středu klávesnice.

Další odpovědi
annas

Je třeba znát historii vzniku psacích strojů a důvod rozložení písmen na klávesnici.

Občas je také dobré podívat se do archívu, kde byla podobná otázka několikrát položená.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Pro%C4%8D%20kl%C3%A­1vesnice%20QWER­TZ

Česká klávesnice je QWERTZ. Protože souhláska z je v češtině frekventovanější než v ostatních jazycích. Při desetiprstové hmatové metodě je ukazováček (píše z) pohyblivější než levý malíček (píše y).

Agneta

Matesax >>> NO je zkratka pro národní obrození, nebo co tím myslíš?

Lamalam

NO je u pejskařů běžná zkratka pro německého ovčáka.

Agneta

:DD