Proč SR diskriminuje Čechy?

Namátkou 3 příklady za všechny:

  1. Na slovenských stránkách Odpovede.sk jsem vyhrál výherní poukaz na Mall.sk. Jaké bylo mé překvapení, když mi sdělili, že je zasílají výhradně na území SR. Na rozdíl od českého Mall, kde si klient múže vybrat ze 4 možností, včetně poštou na dobírku, tj. kamkoliv. Stejně jako internet nezná hranice, kdy si člověk může v rámci EU objednat kdekoliv cokoliv, bez rizika nedostupnosti.
  2. Český invalida s logem vozíčkáře na autě musí platit plné parkovné, protože SR zdravotně postižené cizince prostě neuznává.
  3. Slovenští celníci zadržují Čechy cestující na hraničním přechodu s Ukrajinou pod záminkou prohlídek jejich zavazadel. Nakonec si po hodině čekání otevřeně řeknou o 100 Kč za každého.

(Důkaz, osobní zkušenost turistů popsaných v reportáži Reflexu).
A konečně ještě jedna nerovnost, viz v odkazu na otázku arygnoca.
http://www.od­povede.sk
Doplňuji:
Ač jsem se pokusil, aby mi slovenský poukaz převedli na český Mall.cz, po 2-týdením korespondenci a dvojí osobní návštěvě české centrály v Praze mi sdělili, že český poukaz by převedli, ale Slováci opačnou verzi letos v srpnu odmítli s tím, že to vykazují ve vlasních marketingových akcích. Nakonec jsem udyndal led, která mi to v Bratislavě vyzvedla a poslala běžnou poštou, což jsem samozřejmě uhradil převodem na účet s přirážkou za konverzi v €. Vrchol byl, když vybrané zboží na českých museli týden převážet na Slovensko, kde je chudší sortiment. Paralela s Kocourkovem je nasnadě, kdy místo, abych si to jednoduše a zdarma vyzvedl v Praze, jsem musel absolvovat martyrium, kdy krabička cestovala do SR, aby za poštovné putovala zpět.
Pokoušel jsem se aktivovat i obchodní partnery, kteří občas cestují na zastoupení do SR, ale převážně odmítali s poukazem na slovenské záměrně šikanující byrokracie.
Ad lukas, u invalidů jde o nerovnou aplikaci toho, že nemají implementaci legislativy EU, která respektuje mezinárodní úmluvy. U Čechů horlivě uplatňují, u zápaďáků shovívavě tolerují (prostě podle SPZ).

Nejlepší odpověď
beer

Čo bolo, to bolo. Terazky sme sa osamostnili..))

Další odpovědi
lukas.zmizik

  1. to je zrejme vec jednotlivce, nikoli slovaku jako celku
  2. jeslize neuznava zdravotne postizene cizince, pak krome cechu i vsechny ostatni
  3. vezl jsem s busem herce a tym divadla na ukrajinu, byli jsme komplikovani v tom, ze jsme meli celni papiry (ata carnet), z toho duvodu jsme meli jet pres nakladni vratnici – slovaci i tak vysli vstric, pustili nas pred kamiony a do hodiny vsechno vyridili, sel sem za nima, ze jim dam pivko za ochotu, slovaky to skoro urazilo, ze at si to schovam pro ukrajince,… a mel pravdu…tam jsme i tak stali 10 hodin…

Sůwa

Národnostní spory mezi občany ČR a SR se datují nejméně od 2.světové války, možná i déle. Záminky byly nejrůznější a funguje to oboustranně. Je to ale všechno jen v lidech, vzpomeňte na národnostní spory mezi občany bývalé Jugoslávie i jinde a někde to vyústí až v občanskou válku. To tady naštěstí snad nikdy nehrozilo, projevuje se to jen v drobných pomstičkách. Já osobně mám za několik návštěv na Slovensku jen ty nejlepší zkušenosti.

dudu

Každý malý národ má komplexy a Slováci jich mají více než třeba Češi, protože jim chybí historie a národní identita.
Vždyť ještě nedávno byli spíše etnikum. Oni kvůli soudržnosti permanentně potřebují nějakého „nepřítele“ /Čechůny, nyní Maďary/, nás zase spolehlivě semkne karabáč nad hlavou a hořící koudel u někde. Co však Slovákům vyčítám, že jsou až přespříliš vyčuraní a rádi by jen „lízali smetanu“.

anonym

Tímto ještě znovu, tentokrát veřejně, Led velice děkuji.