alexisis

Proč Slováky považujeme za bratry, když nás během druhé světové války zradili? Bratr přece bratra nezradí.

Slovensko během druhé světové války vyhlásilo nezávislost na ČR.

Nejlepší odpověď
Klaproth

To nebylo během války, to se stalo půl roku před válkou.

Další odpovědi
led

Než niečo tvrdíte, preverte si či vaše tvrdenie sa zakladá na pravde.
1 – Základná chyba, Slovenský štát vznikol „súčasne“ so vstupom nemeckého Wermachtu do českých krajov Československej republiky. odohrávalo sa to v dňoch 14–16.3.1939
2 – Celá akcia na rozdelenie ČSR bola pod dirigentskou taktovkou Adolfa Hitlera získať nástupný priestor pre útok na SSSR a zisk zbraní a výrobných prostriedkov na ich technológiu.

3 – Nie všetci Slováci prijali vznik Slovenského štátu s radosťou.

mohla by som ďalej pridávať bod za bodom, ale stačí, ak si prečítate nielen dejiny obhajujúce ídeu fašizmu a nacionalizmu ale aj strohé fakty dobových dokumentov v širších záberoch. A hlavne zapojíte do čítania aj myslenie.

Mc Merkurion

… a co bychom potom museli říkat o anglánech po Mnichovu? … se podívej do historie, kdo nás kdy nezradil … považujeme je za bratry slovany, voni by ti to sokolové vysvětlili, kdyby ještě nějací byli …

da ny

Podívejte se zpět, do české historie (Přemyslovci apod.), kdy bratrovraždy byly naprosto běžné…
Sourozenci drží při sobě, nebo se k smrti nenávidí, nekomunikují, nestýkají se.
Cítí křivdy a rozdělují je majetky, žárlivost, křivdy, ne/zájem o staré rodiče, dědictví.
Zrada mezi bratry/sourozenci je tak nějak běžná věc...... :(

Bratia, však pouze v obdobích společného štátu, kdy v počátcích byli Slováci bez Čechů „ztraceni“. Neměli nic (úředníky, učitele, později ani průmysl) :) Byli velmi zvýhodňováni (vybudované Tatry a Krkonoše zanedbané atd. atp).
„Nenávidím a miluji“, každý to cítí jinak, je to v lidech.
Všude na Slovensku jsem cítila jistou nevraživost vúči čehúnům, před ravolucí a po ní obzvlášť. Zvláště od mladších ročníků. I ty slovenské prodavačky v pražských obchodech jsou mnohdy neochotné, magistry v našich lékárnách též, sestry granátnice. V Brně FN stojí na slovenských sestřičkách… Paní doktorka u nás na interně je však zlatá :). Je to v lidech…

Kryšpín

Poněvadž soudruh Dubček kovaný člen KSČ, který chtěl zavést růžo-komunismus v roce 1968 / pět let studoval v blízkosti Kremlu /, soudruh Husák začal v české kotlině s normalizací po podepsání okupace soudruhy Dubčekem, Černíkem, Smrkovským a soudruh Čalfa pomáhal první vládě a humanistům po užasném sametu po roce 1989 k přechodu k vynikajícímu kapitalismu. Kromě Černíka a Smrkovského bratři z východu.

led

Kryšpín, otázka je o inom období Československých dejín. Ide v nej o rok 1939 Zaspali ste 30 rokov

Mc Merkurion

… a jak to má vědět, když ve škole je to neučí …

led

Je smutné, ak niekto nevie rozoznať slová „druhé světové války“ od „Pražské jaro a August ´68 (tento rok to bude 50. výročie) a priradenie mien Dubček, Černík, Smrkovský husák k tomuto dejinnému obdobiu a od "Listopadu ´89,“ kde figuruje meno Čalfa. To je akoby Ameriku pre Europu objavil Marco Polo.

led

Prepáčte a ešte ďalších 20 rokov (1989)