kurec

Proč si praha tak hodně oblíbila červenou barvu?

Když se podíváte na Prahu z ptačího pohledu tak skoro všude převažují červené střechy. A pak tam ještě jezdí v ulicích tramvaje s červeným pruhem(ty původní). Když se podíváme na tramvaje v Ostravě ty mají zase modrý pruh takže hádám že se tady někdo inspiroval barvami české vlajky?

Nejlepší odpověď
Drap

á to své důvody hlavně v tom, že střešní krytina se vyrábí převážně z hlíny a ta je po vypálení červená. Nebarví se důvodů ceny. Kdysi bývaly střechy převážně černé, když se pokrývalo břidlicí.

Další odpovědi
zjentek

No ale to tak máš všude, třeba když vidíš dál a koukneš i za hranice vlasti, taky uvidíš podobně. Google sahá až za hranice, BTW ((; (;

_Bůh_

To se ti asi jen zdá. Viděl jsem Prahu z různých výhledů, a toliko červená mi nepřijde. V jiných městech bude klasických střech vícero, v Praze je větší diverzita než jen klasická střešní krytina.

Nové dopravní prostředky jsou šedé barvy. Je pravda, že dříve byly zastávky a dopravní prostředky do červené, ale do budoucna bude v Praze černá (zastávky) a šedá (dopravní prostředky).