Juliegrossov

Můžu mít tetování od 14 let věku?

Dobry den potřebuji pomoc a předem dekuji za odpověď, na svoje narozeniny bych si přála tetování, mám i svolení rodičů.
A přemýšlím o tom hodně dlouho vim, že se tu najdou lidi, co budou psát, ať si to rozmyslim, ale stejně to nepomůže, jen se chci zeptat: můžu mít tetování od 14 let? Na rameno třeba permanentní? No jak tak koukám na odpovědi, jsou tu i nějací sprostaci, chci jen říct, ze se nejmenuju julca, to je moje oblíbená postava z komixu a chápu, ze tetování není dobre, chtěla bych jen nějaké fakt malé třeba 5cm, aby mělo význam

Nejlepší odpověď
nyjono

Těžko radit někomu, kdo nedokáže napsat normální otázku a místo toho nám tu popisuje, co by si přál k narozeninám.
Co se tak zeptat v tetovacím salonu? Třeba na permanentní tetování.

Další odpovědi
NoFear

Na rameno klidně. Co by ne.
Ale mně by to bylo jedno. Nebo teda spíš naopak, mně se tetování vůbec nelíbí a docela mě to spíš odpuzuje, takže by mi bylo jedno kde a jak velké nebo jak barevné. Jedna kamarádka má docela velké tetování, ale má ho na zádech, tak alespoň většinou není vidět. :D
Velká spousta známých má tetování… nelíbí se mi ani jedno. Nevím, jak ostatní, jim se to asi většinou líbí, ale mně se to upřímně hnusí. Nechápu. Ale není to moje věc.. ať se třeba každý osází piercingy všude po těle, vyholí vlasy nebo nabraví na růžovo/zeleno, či si nechají účes à la odpadkový koš. Mně po tom nic není, ať si vypadají jako exoti, když se jim to líbí a připadá jim to „normální.“
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i­mages?q=tbn%3A­ANd9GcQyKyYzOg­qRC8FO5fUfw-RxGl-C5io-fVghAg&usqp=CAU

seraphico

Snadná otázka, ale těžká odpověď. Pátral jsem na internetu a kupodivu spousta tetovacích salónů to má jinak. Pokud ti není 18 let, tak musíš mít rodiči podepsaný formulář k souhlasu tetování. Někteří logicky trvají na přítomnosti rodiče. Co jsem ale nenašel, od kolika let se můžeš nechat tetovat. Někteří totiž na svých stránkách píši, že tetují od 15 let, někteří od 16 let, ale nejčastěji salóny pouze zmiňují nutnost toho formuláře, nikoliv minimální věk. Tak pak to vypadá, že jim je jedno kolik ti je. Nejlepší varianta tedy je zavolat do tetovacího salónu, o který máš zájem a informovat se tam. Evidentně to má každý salón nastavený trochu jinak. Moralizovat, jako někteří tady, nebudu.

Arne1

14 let ? Řekl bych, že se tvé tělo ještě bude trochu měnit a to permanentní tetování asi změní tvar. Ale kdo chce kam… Raději kdyby ses snažila být přirozeně hezká a vzdělaná

Kepler

Je to záležitost momentální módy, ale proti malému vkusnému tetování nic nemám, i když jsem dříve narozený. Původ tetování je znám u primitivních domorodých kmenů, námořníků. kteří tam byli a pak u kriminálních živlů. Pokud se to ale přehání, tak je to zohyzdění těla, stejně jako piercing. Poradil bych raději přechodné „švindltetování“, které sice moc dlouho nevydrží, ale za to si je můžeš obměňovat. Odstranění pravého tetování je velmi bolestivé a drahé, přesto existuje hodně lidí, kteří to podstoupili.

alik360

Jděte se s mamkou zeptat do salónu protože každý to má jinak.

JežíšKristus

Je vtipné, že Tvé jméno na tebe skutečně pasuje – jsi Julča.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Matox8

Nemyslím si osobně, kebyze od 15 se souhlasem od rodiče ještě OK, ale nemyslím si, ale tak hlavně záleží vše od tatéra, zda je ochoten to udělat … osobně mám tetování také, ale odsuzuji takové tetování v 14., člověk ještě neví co chce a je stále dieta a myslím si, že časem to bude litovat, když si da něco tak mlady