Avatar uživatele
xiperio

Proč si poslanci a členové vlády taky neplatí pojistku (na blbost) jako jiní zaměstnanci?

Když jsem zaměstnán, tak si platím pojištění (spíš se tomu říkalo pojistka na blbost). Pokud něco zaviním a vznikne někomu škoda, tak jsem krytý. Měli by si to platit i politici?

Zajímavá 0 před 1061 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

… jejich pojišťovny by se nedoplatily a zkrachovaly. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Politici si předpokládám platí „pojistku na blbost“ jako ostatní lidi a pokud nemají imunitu, tak teoreticky není problém za nimi uplatnit škodu a ta by šla z pojistky.

Problém je jinde: jak chcete dokázat, že konkrétní kroky konkrétního politika vedly ke konkrétní škodě? Většina rozhodnutí je kolektivních, přijímána jsou legálním způsobem …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

K čemu by jim byla? Viděl jsi snad někdy, že by měl poslanec .či člen vlády uhradit nějakou škodu, kterou způsobil? Já si na takový případ nepamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ale platí si ji… nepřímo z našich daní.

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Že jsou kolektivní, tomu rozumím. Ale pokud byla vydána protiprávně (tzn ne dle zákona) , Tak to asi legální nebude. Nebo se mýlím ? Donutili, ozbrojené složky (Policii, MP, kontrolní orgán hygieny, aby jednaly v rozporu se zákonem.

před 1061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Tak znovu: Jak chcete dokázat, že konkrétní kroky konkrétního politika vedly ke konkrétní škodě?

před 1061 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek