xiperio

Proč si poslanci a členové vlády taky neplatí pojistku (na blbost) jako jiní zaměstnanci?

Když jsem zaměstnán, tak si platím pojištění (spíš se tomu říkalo pojistka na blbost). Pokud něco zaviním a vznikne někomu škoda, tak jsem krytý. Měli by si to platit i politici?

Nejlepší odpověď
Malvína

… jejich pojišťovny by se nedoplatily a zkrachovaly. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Politici si předpokládám platí „pojistku na blbost“ jako ostatní lidi a pokud nemají imunitu, tak teoreticky není problém za nimi uplatnit škodu a ta by šla z pojistky.

Problém je jinde: jak chcete dokázat, že konkrétní kroky konkrétního politika vedly ke konkrétní škodě? Většina rozhodnutí je kolektivních, přijímána jsou legálním způsobem …

Drap

K čemu by jim byla? Viděl jsi snad někdy, že by měl poslanec .či člen vlády uhradit nějakou škodu, kterou způsobil? Já si na takový případ nepamatuji.

Alesh

Ale platí si ji… nepřímo z našich daní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Že jsou kolektivní, tomu rozumím. Ale pokud byla vydána protiprávně (tzn ne dle zákona) , Tak to asi legální nebude. Nebo se mýlím ? Donutili, ozbrojené složky (Policii, MP, kontrolní orgán hygieny, aby jednaly v rozporu se zákonem.

Pepa25

Tak znovu: Jak chcete dokázat, že konkrétní kroky konkrétního politika vedly ke konkrétní škodě?