Avatar uživatele
Blbvkasne

Proč si policie zapisuje jména a adresy

Dobrý den, je mi 15 a dneska mě přistihly policajti, jak s kamarádem lovím v kašně mince. Zapsali si naše jména a adresy a řekli, že jesli nás ještě jednou uvidí ňeco z kašny lovit tak se to bude řešit.
Nevím co mám dělat jsem strašně vystresovanej nevím jestli pošlou dopis rodičům, nebo ne, jestli se to rodiče dozví tak mě zabijou. Zajímalo by mě proč si zapsali naše jména.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 11 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

To se u pachatelů přestupků. přečinů a trestných činů,
přece běžně dělá.
Do 18 let nesou zodpovědnost rodiče, někomu hrozí
nápravné zařízení (polepšovna, peněžité tresty atp.).
Něco řeší městský/obecní úřad (napomenutí, pokuty).
Za krádež mincí (v 15, nebetyčnou klukovinu), z kašny vám hlavu neutrhnou. 😉
Může z toho být jen ostuda.
Rodičům to raději řekni sám., oni tě samozřejmě nezabijí.
Kdyby přišel nějaký dopis, nebude to pro ně takový šok.
Mohou vymyslet nějaký trest, s tím se musí počítat.
Pokud je to ojedinělý případ, tak z toho" vědu" dělat nebudou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Byl jsi zrealisován, už se kvalitně kriminalisuješ: trénuj svěrač a život bez mobilu! 😈

Byly ty penízy v kašně Tvoje? Nebo Tvého kamaráda? Nebyly. Co jsi s nimi, tedy, dělal? Kradl jsi. Když jsi kradl, jsi zloděj? Jsi. 🙄

Když jsi zloděj a jsi přistižen, jak kradeš, policista má právo Tě vyzvat k prokázání totožnosti podle ustanovení § 63 odst.2 lit.a) policejního zákona. Proto jsi musel policistovi udat jméno a adress.

Protože jsi mladý, škoda způsobená krádeží byla zanedbatelná, typová společenská škodlivost minimální, bylo s Tebou trestné konání zrealisováno domluvou. Ale už o Tobě policejní ouřad ví: byl jsi ztotožněn, causa bude zanesena do IS ETŘ, u Tvýho jména v policejní databasis bude „kaňka“, bude tam svodka do IS ETŘ, kde si každý policajt, strážm. Guma Pentrek z OOP Horní Řiť, i policejní president, budou moci přečíst, že jsi kradl, už se to s Tebou potáhne, že ani funus v kostele nebudeš moct mít, a ani na svatým poli Tě nebudou smět zahrabat! 😈

Tak kušuj, nekušni, nedělej zloděje a dobře se Ti povede. Příště už pojedeš na výlet policejním vozem, s vkusnými náramky, třeba si i odpočineš v komůrce za mříží, vyfasuješ tucet ran holí za šprťouchlata před stolicí soudní, půst o chlebu a vodě s temnou komůrkou. 😈

Tak: víš co! 👿🙄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Savier

Možná tě odvede sociálka do pasťáku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Policie si zapisuje jména a adresy v případě, že dojde k nějakému porušení zákona nebo přestupku. V tvém případě to bylo pravděpodobně kvůli tomu, že jste lovil mince v kašně, což je považováno za přestupek. Zapsané informace jim umožní tě a tvého kamaráda snadněji identifikovat, pokud by se taková situace opakovala.

Pokud jde o to, zda pošlou dopis tvým rodičům, to není jisté. To záleží na konkrétních okolnostech a interních předpisech policie. V některých případech to mohou udělat, pokud považují situaci za dostatečně vážnou. Nejlepší by bylo, kdybys se o situaci přiznal svým rodičům a vysvětlil jim, co se stalo. Rozumím, že se toho můžeš bát, ale je lepší, aby se to dozvěděli od tebe, než od policie. Plus, pokud jim to přiznáš a ukážeš, že víš, že jsi udělal chybu, je možné, že to ocení a budou méně naštvaní.

A nezapomeň, že každý dělá chyby. Důležité je se z nich poučit a snažit se je neopakovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek