dust8

Proč si někdo dává do kávy ždibec soli?

Nejlepší odpověď
annas

Dávám si do kávy trochu skořice, cukr ne.
Myslím si, že sůl zmírní hořkost a navodí příjemné aroma. je to stejně jako u zavařování ovoce. Přidávám trochu soli, místo cukru. Zvýrarzní se přirozená chuť ovoce.

"Osolte svůj šálek kávy a z uvolněného aromatu se vám podlomí kolena, vzkazují vědci

Špetka soli totiž v takových případech zmůže víc než lžička cukru.

!Jde o nový poznatek autorů vědeckého časopisu Nature. Přidáním soli (sodíkových iontů) vznikne v kávě chemická reakce, jejímž výsledkem je mocnější aroma.

Zanechává káva ve vaší oblíbené kavárně nepříjemnou pachuť? Nemusíte ji zajídat čokoládou. Ani do ni obracet cukřenku. Řešení je geniálně prosté – osolte ji".

https://www.li­fee.cz/jidlo/o­solte-svuj-salek-kavy-a-z-uvolneneho-aromatu-se-vam-podlomi-kolena-vzkazuji-vedci_1541.html

Další odpovědi
Kepler

Prý to umocňuje sladkou chuť, takže nemusí dávat tolik cukru.

led

annas, naozaj to má výraznú chuť a ešte keď miesto vody z vodovodu dáte minerálku… (odskúšané v miestach, kde nebola dostupná obyčajná voda. Aj také sú na Zemi)

annas

led,

kdysi jsem to dělávala. Už minerálky moc nekupuji, ale znova vyzkouším.

Piji kávu s ganodermou, která nepřekyseluje žaludek, navíc dodává tělu minerály.

Se solí jen zavařuje, to mně poradila lékařka, sůl vyzvedává přírodní ovoce, platí i u kávy.

Vzpomínám si, že v době mého mládí koloval mýtus, že sůl v kávě zvyšuje teplotu. Spolužačky to zkoušely. Já jsem v této době byla jen „čichačem“ mleté kávy. Krásně voněla.

Když se mně podařilo sehnat bony, kupovala jsem si v Tuzexu rozpustnou kávu a začala jsem ji pít. Když si na ni vzpomenu, cítím na jazyku její chuť, která je nesrovnatelná s kávamki u nás nabízenými.

Už několik roků piji jen tu svou, jen tu jedinou. Když se sejdeme s kamarádkami, občas si dám presso. Ale ne každé mně chutná.

led

Len si dávajte prírodnú minerálku, nie ochutenú.