Avatar uživatele
dust8

Proč si někdo dává do kávy ždibec soli?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, nyjono před 1312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dávám si do kávy trochu skořice, cukr ne.
Myslím si, že sůl zmírní hořkost a navodí příjemné aroma. je to stejně jako u zavařování ovoce. Přidávám trochu soli, místo cukru. Zvýrarzní se přirozená chuť ovoce.

"Osolte svůj šálek kávy a z uvolněného aromatu se vám podlomí kolena, vzkazují vědci

Špetka soli totiž v takových případech zmůže víc než lžička cukru.

!Jde o nový poznatek autorů vědeckého časopisu Nature. Přidáním soli (sodíkových iontů) vznikne v kávě chemická reakce, jejímž výsledkem je mocnější aroma.

Zanechává káva ve vaší oblíbené kavárně nepříjemnou pachuť? Nemusíte ji zajídat čokoládou. Ani do ni obracet cukřenku. Řešení je geniálně prosté – osolte ji".

https://www.li­fee.cz/jidlo/o­solte-svuj-salek-kavy-a-z-uvolneneho-aromatu-se-vam-podlomi-kolena-vzkazuji-vedci_1541.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Prý to umocňuje sladkou chuť, takže nemusí dávat tolik cukru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

annas, naozaj to má výraznú chuť a ešte keď miesto vody z vodovodu dáte minerálku… (odskúšané v miestach, kde nebola dostupná obyčajná voda. Aj také sú na Zemi)

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led,

kdysi jsem to dělávala. Už minerálky moc nekupuji, ale znova vyzkouším.

Piji kávu s ganodermou, která nepřekyseluje žaludek, navíc dodává tělu minerály.

Se solí jen zavařuje, to mně poradila lékařka, sůl vyzvedává přírodní ovoce, platí i u kávy.

Vzpomínám si, že v době mého mládí koloval mýtus, že sůl v kávě zvyšuje teplotu. Spolužačky to zkoušely. Já jsem v této době byla jen „čichačem“ mleté kávy. Krásně voněla.

Když se mně podařilo sehnat bony, kupovala jsem si v Tuzexu rozpustnou kávu a začala jsem ji pít. Když si na ni vzpomenu, cítím na jazyku její chuť, která je nesrovnatelná s kávamki u nás nabízenými.

Už několik roků piji jen tu svou, jen tu jedinou. Když se sejdeme s kamarádkami, občas si dám presso. Ale ne každé mně chutná.

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Len si dávajte prírodnú minerálku, nie ochutenú.

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek