Bee282

Proč si muži myslí, že se žena líčí kvůli nim?

Proč si muži myslí, že se žena líčí kvůli nim? Zajímalo by mě to, protože myslím, že v dnešní době je spousta holek, žen, které to nedělají, protože si myslí, že bez toho krásné nejsou, ale prostě je to baví. Nemyslím, že je na tom něco špatného navíc se to dá kdykoliv smýt. :) Nechápu hned řeči typu, že je to určitě děvka atd.. Jaký na to máte názor vy? To mi přijde jako když někdo hraje fotbal, protože ho to baví a ostatní řeknou, že je to blbec a že kdo hraje fotbal je herečka. Přijde mi zbytečné soudit člověka předem.

Nejlepší odpověď
Alesh

Už dávno jsem pochopil, že tyhle ty všemožný zkrášlující procedury dělají ženy zpravidla kvůli tomu, aby je jiné ženy nepomluvily. Dalším důvodem pak bývá, že se chtějí údajně líbit sami sobě. No, dobře. Buďto je to jen taková alibistická lež a zkutečný důvod je to, co jsem uvedl jako první anebo jsou trochu narcisticky na palici. V určitém životním období, kdy mají potřebu souložit se mohou zkrášlovat kvůli líčení na samce, koneckonců se to taky jmenuje líčení, ne? 😉
Jinak dnešní doba je fakt „krásně“ ujetá, když se řeší, že na nalíčenou ženskou s výstřihem čumí chlap, blbě se usmívá, má potřebu to komentovat apod. se bere za úchyla, přitom prvotní smysl těchto ženských činností bylo zaujmout samce, ale dnes už je to holt přežitek! Jak ubohé doby jsme se to dožili.

Další odpovědi
Drap

Já si to třeba vůbec nemyslím. Myslím, že tak ženy činí především kvůli sobě .

aliendrone

Možná proto, že to tak obvykle je? ;) :D :D
Pokud tedy make-up nebudu brát jako zvláštní formu ochrany proti negativnímu vlivu neekologického prostředí či touhu zalíbit se ŽENÁM apod. Zamysli se, pokud by se žena líčila proto, aby se jevila hezčí třeba cirkusovému medvědovi, bylo by to trochu divné, ne?

A navíc – ono není líčení jako líčení. Některé „výtvory“ působí tak, že nevíš jestli je náhodou nemá na svědomí umělecký malíř či malíř pokojů – takové ty případy nevkusu, kdy prostě dokonale sedí přísloví, že „vypadá jako indián na válečné stezce“! ;) :D :D

elkon

Protože to ženy většinou samy říkají.

Kepler

Já si to nemyslím. Líčí se a oblékají tak, aby se líbily samy sobě. Dokonce aby naštvaly konkurenci je v pozadí.

Hlada

Záleží na nápadnosti.
Líčení může být od těžko rozeznatelného až po velmi výrazné, které je symolem prostitutek. Když budu jezdit s nápisem Taxi, nemohu se divit, že na mne budou lidé mávat.

Anikitos

Určitě na tom není nic špatného, ale i tak se mi víc líbí přirozenost.

(citace jsou příbližné – lehce upravené, nezvpomínám si na zcela přesné znění)

Z Xenofonova díla „O hospodaření:“ „Jak by se ti líbilo, ženo, kdybych k tobě byl falešný, lhal ti a přetvářel se; ráno takový a večer takový?"
„Věru takového bych tě nemohla milovat.” odpověděla manželka.
„Stejně ty, když se líčíš, tak je to jako lež. Přece, když si na tvář dáš pudr, který změní tvou barvu pleti, oleje, které změní tvou vůni aj. líčidla, které
zakrývají tvou skutečnou, pravou podobu...... A já přece nemiluji tu falešnou podobu, ale tu ukrytou pod ní, tu pravou…”

„Proč ztrácíte tolik času paráděním se a líčením, abyste se zalíbila ostatním?! Vždyť si máte hledět, abyste byla krásná jen pro svého muže a pro něho není třeba, této přetvářky, vždyť vás zná a ví moc dobře, jak vypádáte bez těch parád."
— z Molierova Tartuffa

„Ženy mají dvě velké zbraně: líčení a pláč. Naštěstí nemohou použít obě současně.“ — Napoleon

zjentek

Já si to nemyslím. Žena má v tomto ohledu mnohem hlubší pohnutky než líčit se KVŮLI mužům.

Edison

Viz Elkon. Přitom chlapům je to úplně fuk… 😁 Aled když to ženě zvedne sebevědomí… tak proč ne… Ovšem… většinou, když pak má k „něčemu“ dojít, musí se jít hezky odlíčit… Plasty, umělotiny, fasády… fak vocicmávat nemusím…

EKSOT123

To si asi myslí jen málokterý muž.
Druhá věc je, proč se vlastně líčí, barví vlasy atd. V řadě případů si tak ničí svoji přirozenou krásu, někdy až o několik set %. Třeba je komické, jak do soutěží miss vstupují pěkné dívky, ale po zkrášlujících procedurách jsou z nich ve finále trosky.
Tedy na druhou stranu patří k ženě, aby dbala o svou krásu. Ale problém je, že některá žena, kdyby měla vyjít ven nenalíčená, byla by to pro ni smrt. Možná se přehnaně bojí ukázat na veřejnosti některé své estetické vady, možná je to nedostatek skromnosti v životě vůbec, nevím. Tedy skromnost v tomto případě může znamenat i vděčnost za dar krásy a přemýšlení o tom, co s ní dál. Jestli ji dopřát druhým, tak jak byla dána, nebo nenápadně upravit, nebo někdy i výraznější líčení: Těžko dávat konkrétní doporučení. I když přece jen: přiměřeně sportovat, nekouřit, jíst jablka a podobnou stravu pomáhající pleti.
Muž by mohl dopřát dívce trochu krášlení pro radost její, i všech dalších. Ale pokud by to dívka chtěla dělat kvůli muži, tam jde spíš o pochopení jeho vkusu, starostí o živobytí i fyzických.

led

Zaujímavé, ale aj humorné názory potencionálnych „obetí“ ženského líčenia
 🙂

Bee282

Nevím, co si vymýšlíš Mosoji. Já jen řekla, co slyším od chlapů. Nauč se číst! No, radši i psát. Sama jsem psala, že to nechápu, že mi na líčení nepřijde nic špatného. Mě nepřijde, že když někdo vybočuje s davu, že je to špatně. Možná by si nejdřív neměl soudit podle obalu.

mosoj

Takže klid. Jsi moc namyšlená. Je třeba si to uvědomit.

Edison

Je třeba si uvědomit několik základních vlastností „obalu“, jak to nazýváš: 1. Obal je to, co je vidět na první pohled. Z tohoto titulu buď upoutá, nebo odpudí. 2. Na základě bodu 1. funguje i jedna z částí marketingu. A to ne jen v obchodě, ale i v životě. 3. mnohdy se obal používá i k zakrytí vlastností obsahu.

Tak to prostě je. Můžeš nesouhlasit, můžeš protestovat, ale to je asitak všechno, co se proti tomu dá dělat.

autacek

Pochopitelně že nemusí být špatně, když někdo vybočuje z davu, nesmí se pak ale divit, že je na něj upřena větší pozornost, do dá snad rozum, ne?