láďa1

Proč si dnes mladí lidé raději pořizují psa a né děti?

Moji prarodiče měli své děti(moje rodiče) za války a také nebyla klidná doba,jak mladí říkají.....

Nejlepší odpověď
bolak

Protože dítě není nejlepší přítel člověka…

Další odpovědi
salsa verde

ano je to tak. Ale opačná varianta je daleko horší. Někteří kteří si pořídili dítě si měli raději koupit psa.

anonym

Je to dáno celkovou změnou životního stylu.Boom domácích mazlíčků je trend v každé vyspělé společnosti.Souvisí s tím i celé odvětví ekonomie.Pes nahrazuje mnohým lidem sociální kontakty nebo mu tyto kontakty snáze zprostředkuje­.Srovnávat dítě a psa nelze,jen podotýkám,že pořizovací cena mnohých plemen je stejně vysoká jako výbava pro mimino a i další náklady mohou být stejné nebo ještě vyšší u psa než u děcka.Myslím si,že v rozhodnutí pořídit si psa místo dítěte není ekonomický důvod prioritou. Jsou šťastné děti,které vyrůstají v harmonické rodině i se psem a není to o penězích :D

Jájá...

Protože dnes nemáte jisté téměř nic (kor pracovní místo) a psa z podpory uživíte snadněji než dítě. ;) Je lepší když si lidé pořídí psa, než aby pak plnili dětské domovy dětmi, o které se nejsou schopni starat.

Katusa

Psa člověk klidně může nechat část dne samotného, je od začátku pořízení „akční“, dají se s ním podnikat procházky i výlety, je s ním legrace, ne jako batole, které dlouhou dobu vyžaduje pouze stravu a přebalování.

Drap

Je to dáno částečně výchovou a částečně posunem celé společnosti. Dnešní dobu ovládají peníze, postupně ubývá sociálních jistot. Někteří to odkládají z důvodů kariery, někteří z důvodů existenčních. Dalším důvodem asi je, že lidé mají k sobě dál než mívali a každý myslí především na sebe

MartinR

Jak kdo :) … nemůžeš všechny hodit do jednoho pytle.
Dnes se mladí žení i podstatně starší než naši rodiče nebo prarodiče
Pes je na pár let … odpovědnost skoro nula (u některých) a nebo si to neumí představit. A záleží dost na psu – hlídací a nebo mazlící a nebo předváděcí (na to mám)
Dítě má smysl až při vážném vztahu (pokud se bavíme o plánovaném) :)

Reuef

protoze pes je levnejsi nez dite