icurusL

Proč se z ničeho nic stanu nemocným?

Dobrý den,
Opět se mi stala nevysvětlitelná záhada (možná proto že jsem záhadný člověk). Cca rok jsem nebyl nemocný (nepočítám rýmu a kašel, to je běžné v podzimním období). Ale zrovna dneska, po té dlouhé době, jsem začal cítit bolest v krku, bolení hlavy a jsem celý oslabený. Navíc, co je ještě zajímavé, ráno jsem byl ještě v pohodě. Chodím normálně oblečený, podle toho jaké je počasí.

V čem jsem udělal chybu? Proč se mi to stalo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to nic záhadného. Všichni žijeme ve víceméně infekčním prostředí, kterému odoláváme podle toho jak silnou imunitu máme. Já nevím co je to nachlazení nebo virózy nejmíň 20 let, přesto i já můžu být napaden. Breberky jenom čekají na vhodný okamžik.

Další odpovědi
zjentek

Mohls mít klíšťáka a ten ti předal meningokoka a z něj máš teď meningitidu, čili zánět mozkových blan. Během čtyř hodin se tvůj stav rapidně zhorší, ale pořád toi může vypadat jako záhada, kterou budeš řešit a protože budeš ještě při smyslech, budeš se jí snažit přijít na kloub stůj co stůj. Špatnou zprávou je, že pacienti s podobným přístupem k věci se následujícího dne zpravidla nedožívají.
Hodně štěstí a zkus přitlačit bradu k hrudníku- pokud ti to půjde bez obtíží, může ti být cokoliv! Pokud ne, můžeš mít třeba tu meningitidu ;)

Kelt

Chodíš každý den do nemocnice, aby ti odebrali krev, moč, měřili tlak, srdce, prohlíželi všechny orgány? Určitě ne a většina lidí také ne. Někdy ten přechod od zdraví k nemoci nepozorujeme a on se projeví velmi rychle. Vnější podmínky nemusí být vždy rozhodující.

da ny

Normální věc.
Nežijete ve sterilní kouli. Krásným příkladem jsou malé děti. Na ty to padne z hodiny na hodinu. Hrají si, jsou veselé, najednou mají skelná očička, teplotu a jsou mrzuté.

OptieX

Já to nechápu, ty se divíš, že když už jsi rok nebyl nebyl nemocný(kromě toho, že jsi byl nemocný, to je běžné v podzimním období), tak už by jsi nikdy neměl dostat infekci? 🙂- Jinak odpověď: Proti nachlazení se jen tak neubráníš…