pravicak88

Proc se ve skole neuci o zverstvech, kterou napachali komunisti ?

Na zakladce nas ucili o tom, jaka zverstva (i kdyz podle me jsou hodne zkreslena, ale budis) napachali naciste behem 2sv valky ale o tom, ze za komancu umrelo snad vice lidi nez behem 2.sv ani zminka.

Vetsinou jsou v ucebnicich rudosi brani jako zachranci, osvoboditele a plno dalsich polopravd…

Co si o tom myslite ? Take si myslite, ze skolstvi je co se tyce dejepisu velmi neobjektivni ?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím co se dnes ve školách učí.
Pravdou je, že WWII měla mnohem méně obětí než po ní nastupující totalitní komunistické režimy, které v některých státech přetrvávávají dodnes.
Oběti komunistických režimů:
Odhady počtů lidí, kteří byli odsouzeni ve vykonstruovaných soudních procesech, či na základě nedemokratických zákonů, nebo dokonce i proti zákonům socialistickým – popravy, justiční vraždy, koncentrační tábory, genocida včetně záměrně vyvolaných hladomorů jdou na celém světě do stovek milionů .
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munistick%C3%BD_re%C­5%BEim
Doplňuji:
mosoj, tazatel se zeptal. Pokud nevíš odpověď (nebo ti jsou objektivní fakta nepohodlná, jak je tomu nejen v tomto případě), tak neodpovídej!
Hlavně nikomu nevyhrožuj a to ani cenzurou!
To, že totalitní komunistické režimy způsobily mnohem vyšší oběti na životech než kolik bylo padlých za 2.světové války, to dnes už smí vědět každý.
Nikdo neupírá zásluhy Sovětského svazu na vítězství nad nacismem, ale faktem je, že zvítězili společnými silami se Spojenci. Navíc Rudá armáda s výraznou spojeneckou materiální pomocí. Osvěž si paměť, poškozenou zřejmě totalitní lobotomií:
http://www.fron­ta.cz/dotaz/vyz­nam-lend-lease-pomoci-sssr
Mnohá další fakta přímo od odborníků na tuto oblast na těchto stránkách snadno dohledáš, ale toto také není bez zajímavosti:
http://www.fron­ta.cz/dotaz/ztra­ty-rumunske-armady-pri-osvobozovani-csr

Nežiješ zrovna ty v oblasti, kterou osvobodili Američané?

Další odpovědi
mosoj

Nechceš mně říct, kolik by bylo obětí kdyby ti ruští nelidi nedali náckům přes hubu. Dnes by jsi tady neprovokoval.
To platí i pro ontolu.

Questman

Protože polovina politiků by si zákazem komunismu (který je stejně špatný jako i nebezpečný a krutý jako nacismus a myslím, že dokonce horší než fašismus) podřízla větev pod sedidlem.
Osobně jsem přesvědčený o tom, že kdyby se v roce 1990 dali všichni komunističtí politici a stoupenci přibít podél cesty od Prahy až k Moskvě a Husákova hlava přišla do Kremlu v krabici s červenou mašlí, tak by dnešní Čechy nebyli Evropě pro smích a brány jen jako jakýsi dvorní šašek evropského parlamentu.
Doplňuji:
mosoj
Co by se stalo, kdyby se do toho nevložili Rusáci? :D Holt bychom počkali pár měsíců, než by sem dorazili skuteční spojenci z opačné světové strany ;) Spíš by mě zajímalo, co by dělalo Rusko, bez zemí, které si v rámci „osvobozování“ přisvojilo. Jak by se dostalo tam, kde je teď bez českých továren, uranu, uhlí a dalších nerostných bohatství, které zde vytěžilo téměř do den…
Řekl bych, že tak kolem roku 1970 by bylo na dně a začalo by rozprodávat území Číně.

A ostatním, jistěže v údajích o zabitých lidech za komunismu jsou mnohem nižší čísla, než za nacismu ale proč? Protože Němci měli na zničení archivů a dokumentů často jen několik týdnů, dnů a v případě koncentračních táborů někdy i hodin, zatímco komunisté ničili záznamy systematicky a před očekávaným rozpadem SSSR měli roky na skartování a převezení usvědčujících záznamů do ruských vládních archivů! Nechali tu jen zlomek důkazů o tom, co se dělo v Čechách a dalších státech, například o tom, co se dělo přímo v Rusku bych si troufal tvrdit, se na veřejnost nedostala ani třetina všech záznamů a zbytek byl buď zničen nebo dosud leží v uzamčených archivech v Moskvě.
Je vážně rozdíl, jestli na zničení stovek tun nežádoucích dokumentů máte měsíc nebo bezmála 40 let ;)
Nemluvě o tom, že spousta dokumentů byla zničena či utajena dokonce i po revoluci v rámci různých zátahů a nařízení na ochranu identit bývalých komunistů. Jen si vemte ten do nebe volající výsměch! Více než 20 let po pádu režimu se bývalý generální tajemník ČSSR Milouš Jakeš prochází Prahou na setkání komunistů! Jak by veřejnost reagovala, kdyby se tak procházel Berlínem stařičký Heinrich Himmler (jen o 22 let starší než Jakeš..) na výročním setkání přátel nacismu?! Na takové akci by se okamžitě objevila policejní auta a všechny do jednoho pozavírala a nad mnoha by u soudu padl ortel smrti nebo alespoň doživotí. A je to tak správné ale proč se stejně nenakládá i s komunisty? Proč není KSČ zakázána? Proč nejsou skupiny „lovců komunistů“?

To, že tohle všechno je dnes realitou je nejen výsměchem dnešnímu národu ale i plivnutím na hroby všech patriotů tohoto národa, kteří trpěli za tuto zem, ať už jako váleční letci třeba v Anglii a vojáci ve francouzských Cizineckých legiích, které místo šťastného života čekala po návratu žalář nebo provaz, politici, kteří odmítli zaprodat národ a skončili za to v blázincích (ano, pokud vás to napadlo, je to další možnost, jak se zbavit nežádoucích osob bez započítávání do statistik mrtvých a komunisty dosti oblíbený – „čistý“ způsob odstranění) převaděči přes hranice a „politicky nežádoucí osoby“ odtrženi od rodin na mnoho let i do konce života, a především plivnutím do tváře národa, jehož minulost i budoucnost je a dlouho bude pošpiněna rudou skvrnou…

Mirdas

Již jste zřejmě zjistil že mluvit a zveřejňovat zvěrstva komunistů může být velice nepříjemné. Mnoho lidí nemá čisté svědomí.
Fašismus páchal své zločiny v kratším období, ovšem v celkovém měřítku mají více lidských životů na svědomí právě komunisté se Stalinem v čele. Přesné statistiky neexistují, ovšem odhaduje se přes sto milionu lidí.
Doporučuji si přečíst například Souostroví gulag.
Někteří by tuto knihu a podobné opět zakázali číst.

Stingo

protoze Nemci prohrali valku, tak se to takto uci. Pritom Stalin byl horsi nez Hitler.

Lamalam

Ano, naše školství je v otázce dějepisu neobjektivní.

zzzzz

Já nevím o tom, že by za komunistů umřelo více lidí než za nacistů. Kde si na to přišel???

Tvá otázka je zavádějící a uvádíš v ní bludy. Pokud chceš prezentovat své názory, tak zcela jistě k tomu najdeš vhodnější stránky. Jsem si jistá, že tady neuspěješ 🙂

iceT

Proč se za komunistů neučilo o Palachovi například?A o ji­ných věcech třeba jen z naší historie?

Larissa

Má neteř se na základní škole už učí o komunismu a jejich totalitní vládě, o třetím odboji, o procesech o jejich táborech, … Už je jiná doba. Děcka to už znají…

Quimby

To že ostatní to dělali taky neni vůbec polehčující okolnost.
Za komunistů opravdu neumřelo tolik lidí, vyhledej si druhou svět. válku
Ukaž mi takovou učebnici. Ale podle tvých otázek se namáhám zbytečně, protože vypadáš na zakomplexovanýho člověka, kterej nebere fakta a jen pomlouvá ty druhé.

anonym

Toto je úryvek z ČERNÉ KNIHY KAPITALISMU (najdeš na netu).

Poslední protiindiánská represe v USA, v závěru genocidy započaté v 19. st. 100 000 obětí
Oběti koloniálních výbojů koncem 19. a začátkem 20. století … 500 000 obětí
První světová válka (1914–1918) … 8 500 000 obětí
Oběti hladomoru a epidemií v Indii, Číně, Indonésii (1900–1945) … 8 000 000 obětí
Francouzská válka v Indočíně (1946–1955) … 1 200 000 obětí
Americká válka ve Vietnamu (1956–1975) … 2 000 000 obětí
Válka a represe ve Východním Bengálsku, Bangladéši … 3 000 000 obětí
Válka v Angole, Mozambiku … 3 000 000 obětí

Takže si udělej obrázek sám, kolik lidí, který režim zabil.

petra15

Pokud vím, tak bývalý séf francouzských komunistu vydal knihu „Cerná kniha komunismu“, kde uvádí, ze komunismus má na svedomí 42 000 000 lidských zivotu. A II. sv. válka asi 50 000 000 a to jsou ty Stalinovy mrtví uz zapocítáni, takze by to bylo mozné, ze mají komancové na scedomí víc…asi o deset miliónu…:-)

Questman

Pokud tě do na doživotí pošlu do vězení nebo dám jako duševně nemocnou zavřít do senatoria, tak přeci nejsi tělesně mrtvá ;)
To je ta chyba ve statistice, kterou se komunisté ohánějí a nedovtipní přehlížejí…

petra15

Questman
Takto se s Princess nemluví…jsi netaktní , a nebo to byl úmysl? Aristokracii zavírali jen komancové:-)

anonym

lahny: můžeš prosím vysvětlit jak souvisí tvůj příspěvek s otázkou?

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munistick%C3%BD_re%C­5%BEim
http://pes.fsv­.cuni.cz/recen­ze_tumova_cer­naknihakomunis­mu.html