Karmavirus

Proč se ve školách neučí o duši, když tělo bez duše je k ničemu?

Tělo a duše jsou spojeny, proč se učí jen o fyzickém těle, když duše tělu vládne?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ve školách by se měly prvořadě učit věci nezbytné pro praktický život, aby se nestalo, že maturant neumí uzavřít pracovní nebo nájemní smlouvu, neví, jak koupit nemovitost, auto, založit živnost, nezná občanský zákoník, pravopis, neumí řídit auto, neví, jak spočítat úroky z půjček a mnoho dalších, které zásadně ovlivňují každodenní život. Ostatní je nadstavba, které už teď má každý žáček dobrých 6 kg.

Další odpovědi
annas

Nevím, kterou školu navštěvujete, ale vztahem těla a duše se zabývá filosofie už antiky, přece filosofie je láska k moudrosti, takže vede i k zamyšlení nad duchovnem, vztahem duše a rozumu atd.

Uč se synu moudrým být, řekl J. A. Komenský.

Pravě moudrost vzniká s údivem, pochybováním , to vše je základem filosofie., Jenže bohužel filosofie není pro všechny.

Pochybuji, tedy myslím. Hvězdné nebo nade mnou, mravní zákon ve mně . i to souvisí s duchovnem., s morálkou, jíž je v současnosti nedostatek. Známá slova …

Z mnoha jedinců čiší arogance … chybí jim lušnost, tolerance – i to je možné si uvědomit z moudrosti antických i renesančních filosofů.

Gonfaloniér

Psychologie je „nauka o duši.“ A ta se na SŠ většinou vyučuje, minimálně jako součást občanky… Ale jako není to nic moc a psychologie je tam skutečně jen okrajově, jestli vůbec.
Co se týká víry, tak to už je složitější, protože to záleží na konkrétní filozofii a náboženství (a to už je víra toho jednotlivce). Náboženství se na školách už dávno nevyučuje – kromě těch, které jsou na teologii apod. zaměřené.

elkon

Můžeš jít do církevní školy a neotravovat s tím normální školu. Jsou jiné důležitější věci, na které by se měl dát důraz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Právě proto se nad tím zamýšlím. Třičtvrtě miliónu lidí v exekuci je houby platné vědět, kdy přišel Žižka o oko. V současnosti všichni něco ďobou do klávesnice, nikde se ale neučí psaní všemi deseti.
Nejdřív by škola měla naučit to, co je pro život nejpotřebnější a nadstavbové vědomosti by mohly být volitelné.

Gonfaloniér

Hlada, až na to, že vše co jsi vyjmenoval žádný maturant neumí a nezná (možná pravopis). Ti, co jo, se to ale nenaučili ve škole. Praktické věci pro běžný život se neučí . ;)
Poznání sebe sama je taky důležité a to včetně psychologie, která je k tomu všemu dobrá.

Gonfaloniér

Věř, že se to neučí ani na ekonomicky zaměřených. Možná, jak založit tu živnost, ale nebere se to tam podrobně ani prakticky, jen teoreticky ti vysvětlí nějaké základní náležitosti. Ale nic konkrétního, např. jen, že se musíš zaregistrovat do živnostenského rejstříku a tím to z tohoto pohledu, jak založit živnost, končí. Pak už se probírají jen druhy živností atd. Ale co má člověk dělat, jak postupovat, připravit se… NEne.