Avatar uživatele
Zlatý

Proč se ve sci-fi filmech o setkání s cizí civilizací téměř vždy jedná o nepřátele a agresory?

Nic o cizích civilizacích nevíme a přesto tomu tak je. Jsou i řídké výjimky, jako třeba skvělé filmy Kontakt, nebo Propast. Existuje navíc i možnost neutrálního přístupu? Jako že jenom nezúčastnění pozorovatelé?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou i jiné... ale ty nejsou pro TV tak zajímavé. Když nestříká krev a nejsou hromady mrtvol, tak prý nemají tu správnou sledovanost.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Tvůrci potřebujou, aby ten film o něčem byl a diváky bavil. Když natočíte sci-fi film s tématem "Támhle jsou mimozemšťani, ale radši si jich nevšímejme a pojďmě dát na měsíc novou vlajku.", asi to nebude uplně ono.

Přidal bych třeba Stargate, kde ne každá civilizace je nepřátelská.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ale no tak, vem si celý Marvel Universe, District 9, DC a jejich filmy, Star Trek, Star Wars a plno jiných. Tam nejsou mimozemšťané záporní - anebo jak kteří. V Avatarovi jsou zas záporní lidi.
Nevím, ale při tvém "téměř vždy" se mně vybaví asi tak tři (vesměs apokalyptické) filmy. Naopak ve velké spoustě sci-fi filmů jsou vesmírné civilizace buď kladné, neutrální (ve smyslu, jak kdo anebo nejsou dobří ani špatní) anebo se tam pozemšťané ani nevyskytují.


Avatar uživatele
Zlatý

Protože problematice komunikace s ET málokdo rozumí, všechno se musí vysvětlovat (to VĚTŠINU čumilů odradí, bo je to obvykle nad možnosti jejich chápání) a filmový děj má díky tomu i malý spád. :(

Zato vykuchanému břichu rozumí KAŽDÝ BEZ VYSVĚTLOVÁNÍ, no. ;) :D :D


Avatar uživatele
Bronzový

Protože bagr


Avatar uživatele
Zlatý

... ale dyť to nejni pravda !!!


Avatar uživatele
Registrovaný

Film dělají tvůrci tak, aby byl pro diváka co nejzajímavější. Tam se ptát proč, asi je zbytečné. Ovšem realita (kdyby k ní došlo,) bude asi podobná. Každý živočišný druh, si chrání své teritorium, včetně člověka. A nemusíme chodit daleko. Vidíme to dnes a denně v přírodě. Lev zabije, preventivně levharta, vlk lišku či kojota, jenom proto, protože je to konkurence. Vidíme, jak člověk vybíjel do nuly vlky, kojoty, rybáři nemají rádi kormorány, atd. Někteří domorodci to dělají do dnes, že jak uvidí příslušníka z jiného rodu, tak ho preventivně zlikvidují. Čistě hypoteticky, vůbec nemůžeme předjímat, co se bude v "hlavách" obyvatel, z cizí civilizace odehrávat. Jak to mají nastaveno, jak se vyvíjeli. A to neznamená, že čím budou inteligentnější, tak bude menší problém. Pokud se zvíře cítí ohroženo, nebo má mladé, tak reaguje agresívně. Až uzná, že bezprostředně nebezpečí pominulo, tak ho to nezajímá. Ovšem tvor s vyšší inteligencí může útočit a likvidovat, dokud protivníka nevyhubí. Preventivně, co kdyby se vrátil.....


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne vždy. Většina dobrých sci-fi (samozřejmě jsou výjimky) není takto jednoduchých. Teď před nedávnou dobou jsem viděl Arrival (Příchozí), což bylo velice zajímavé. Ale myslím si, že přestože by seznámení se s jiným inteligentním druhem bylo fascinující a vzrušující, přineslo by to aspoň jedné straně smrt.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý annas 909
Zlatý iceT 865
Zlatý briketka10 686
Zlatý marci1 632
Zlatý Drap 593
Zlatý quentos 572
Zlatý Kepler 457
Zlatý led 454
Zlatý bolak 361
Zlatý hanulka11 271

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.