Sonyk5100

Proč se vajíčka neuvaří natvrdo ani za 10 minut?

Nejlepší odpověď
iceT

A to vaříš asi pštrosí vejce ne?Já dávám sůl do vody k vajcím,aby nepraskala skořápka,ale vejce jsou za deset minut i dříve uvařená.

Další odpovědi
bolak

Zmáčklas čudlik?

Já jednou pekl kuře v mikrovlnce a až po hodině jsem si všiml že se točí prázdný kotouč, ačkoliv jsem ho byl během té doby už třikrát zkontrolovat a nic nápadného jsem nezpozoroval, tak proto se ptám.

Vejce házím do vařící se vody na dvě a půl minuty na měko a na tři minuty pak na Hniličku, takže na tvrďáka počítám tak 5 minut.

rigormortis

Ony se uvaří za deset minut varu se solí (zvyšuje teplotu varu).

marci1

Uvaří. Dobu vaření ale počítáme od té doby, kdy začne voda vařit ( od počátku doby varu ). Pak jen necháme vejce probublávat.