Kepler

Proč se utlumuje těžba, když v době, kdy hrozí energetická chudoba a bezprecedentně rostou ceny uhlí i energií?

Bzum bzum bzum, to mi nejde na rozum. Dokonce prý budememe uhlí nakupovat.

Odpovědi
Pepa25

Rozhodnutí o útlumu uhlí a odklonu o něj je strategické, zatímco současný růst cen je výkyv posledních pár týdnů. Doporučuju si pozorně prohlédnout graf v odkaze:
EDIT- omluva za špatný graf

Zdroj: https://tradin­geconomics.com/com­modity/coal

aliendrone

Abys mohl zvýšit CENU zboží, je potřeba buď zvýšit poptávku NEBO způsobit NEDOSTATEK zboží. A protože nezodpovědní a lakomí lidé nechtějí plýtvat a zvyšovat poptávku (potažmo spotřebu) energií (a tím pádem dát globálnímu kapitálu vyšší zisky), tak se jim k tomu „musí POMOCI“. :(