Lgee

Proc se tady mažou obrázky?

Proc sr zu mazou obratky s autorskym pravem kdyz na to nekdo prijde tak prece nezazaluji web ale toho kdo to zverejnil. Navic pochybuju ze se nskdo bude soudit kvuli obrazku.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovědi.cz se kryjí tím že zákaz publikování autorsky chráněných děl dali do svých provozních podmínek se kterými jste souhlasil při registraci.

Dál by se o to teoreticky nemuseli aktivně starat protože jsou v roli hosting providera převážně cizích dat za které nenesou přímou odpovědnost, a dokud se prokazatelně nedozví o tom že jsou data v rozporu s autorským právem na jeho webu sdílena nemusí dělat aktivně nic.

Důvod proč je tu obsah promazáván tak aktivně je právě to tlačítko nahlásit a výše uvedená formule. Jakmile někdo nahlásí porušení autorských práv tak se provozovatel o této skutečnosti dozvěděl a od té chvíle skutečně nese za takto sdílený obsah odpovědnost, takže chápu že ho pro své pohodlí raději rovnou maže než aby to zkoumal.

Další odpovědi
Kepler

Nikde tady není řečeno, že se musí uvádět zdroj, jen to, že se nesmí vkládat obrázky porušující autorská práva. Admin mi ve své odpovědi akorát napsal, že pokud zdroj uvedu, ulehčí jim to práci, tak jsem to zase začal používat. Samozřejmě, že odpovědný je tento web a za porušování autorských práv jim hrozí vysoké pokuty.

Drap

Zažaluje právě stránky. Zde bylo jasně řečeno, že u obrázků se mají uvádět zdroje. Tím se lze vyvarovat jakýmkoli problémům. Stejně tak jako někteří nepochopili, že na konci otázky má být otazník, tak někteří nedokáží pochopit, že u obrázků se uvádí zdroj.

annas

Přečtěte si podmínky pro stahování obrázků.
https://suppor­t.google.com/web­search/answer/29508

Navíc ten, kdo vkládá obrázek na Odpovědi, klikne na prohlášení, že je obrázek zdarma.

--
Není žalobce, není soudce, ale když si projdete net, za jeden chybně stažený obrázek, platila organizace Kč 2000. Organizace, tedy i Odpovědi, jsou zodpovědné za vkládání obrázků.

Proto Google zpřísnil opatření a vždy uvádí, že obrázky mohou být chráněné, je třeba vyhledat původní zdroj nebo využít obrázky, které jsou zdarma – např. na pixabay.

Proto je třeba uvádět zdroj, odkud obrázek pochází. Je to uvedené v pravidlech, která jsou starší, než se začaly vkládat obrázky.

Takže platí obecně.
„Uvádějte zdroj – Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“

Admini nemažou obrázky, ale otázky, u nichž je vložený obrázek bez uvedeného zdroje.

annas

Ad geOrge, domnívám se, že nemáte pravdu. Admin obrázky zkoumá, jinak by některé nevrátil.

Vím podle toho, že jsem občas na otázky s obrázky odpovídala, někdo je nahlásil, admin je vrátil.

autacek

Možná se zeptám zvlášť, ale třeba se dočkám odpovědi i zde,

Co má probůh Google společného s vkládáním obrázku sem???

„Přečtěte si podmínky pro stahování obrázků.
https://suppor­t.google.com/…“ odpověď od annas

annas

Protože i některé vaše první obrázky se daly vyhledat na Google, i kyž jste je stáhl z jiné stránky.

Na Google je napsané, že je třeba prověřit licenci, takže musíte jít až do původního zdroje a tam zjisttíe, zda je povolené obrázek stahovat.

Vkládám obrázky z pixabay, ale víte dobře, že se dají všechny najít na google, i soukromé.

annas

Vložila jsem ke své otázce obrázek z Pixabay, když si jej stáhnete přes google, najdete jich několik – objevují se jinde.