Frogman

Proč se stále cestuje přes bermudský trojúhelník?

Stále jsou záznamy, že i dnes se tam letadla a lodě ztrácejí. Proč se tedy přes tuto oblast vesele cestuje dál?
https://www.flig­htradar24.com/26­.86,-74.32/5
https://www.ma­rinetraffic.com/en/a­is/home/center­x:-69.4/centery:27­.1/zoom:5

Pokoušejí štěstí, nebo se snaží mapovat přesná místa, kde se to děje?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Asi takhle – proč lidi jezdí křižovatkami, když je tam nejvíc bouraček? ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Existuje mnohem víc takových nebezpečných oblastí po celém světě, o kterých se ale nepíše. BT zpopularizovali zpopularizovali novináři a pak i spisovatelé sci-fi, poté co se tam ztratila letka Avengerů na konci roku 1945. Zvýšený výskyt „záhadného“ mizení lodí a letadel nebo případy lodí nalezených bez posádky bez logického důvodu pro opuštění plavidla, ale oficiální zdroje (státní orgány, vědecké instituce, pojišťovny) však nic takového nepotvrzují, neexistují ani oficiální statistiky, které by potvrzovaly zvýšený výskyt nehod neobvyklých nebo nevysvětlených. (podle wiki)

Edison

Ten zvýšený výskyt samozřejmě zdokumentovaný je. Jde ale o absolutní čísla. V místech, kde je prostě vysoký provoz je také vyšší POČET nehod. Staší se mrknout na námořní a letecké trasy a bude celkem jasno. A takových „bermundských trojúhelníků“ je na světě skutečně povícero. Navíc těch jak je známo, vody jsou tam zrádné, hlavně mělké a vyžadují celkem slušnou znalost prostředí, mapy, navigace, obezřetnost.