Havlis

Proc se sluzebni psi oznacuji K-9?

Temer kazda skola pro vycvik psu ma oznaceni K-9, policejni sluzebni psi maji oznaceni K-9 apod. Proc?

Nejlepší odpověď
Lencis

100% to rozhodně nevím, ale domnívám se, že K-9 je převzato z kultovního britského seriálu o robotických psech.

Více v odkaze.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/K-9_%28Doctor_Who%29

Další odpovědi
kenyrts

K-9 UNIT ČR
Hlavním cílem společnosti je naprostá profesionalita a maximální spokojenost zákazníka. Naší specialitou je odborná speciální kynologie. Skutečné odborníky pro zajišťování bezpečnosti není nutné přesvědčovat, že bez použití psa je strážní služba málo efektivní. K-9 UNIT ČR poskytuje služby v oblasti ochrany výrobních prostorů, areálů skladů, chat, sportovních akcí apod. pouze se psy. V praxi provádíme nejen kontroly našich hlídek, ale naši figuranti fingují vniknutí do objektu s následným zadržením, což přispívá k celkové profesionalitě každého zákroku psovoda se psem.

V době kdy závratným tempem roste kriminalita, narůstá agresivita pachatelů a brutalita jejich činů, by měl každý občan věnovat zvýšenou pozornost nejen obraně své osoby, ale i ochraně svého majetku. Praxe dokazuje, že promyšleně vynaložené prostředky do systému ochrany se vždy vrátí. Máme vlastní kynologické výcvikové středisko, kde si připravujeme vlastní služební psy již od štěněčího věku.

Pokud nechcete figurovat v seznamu poškozených a chcete pachatelům dát co nejmenší prostor k páchání trestné činnosti, pak kontaktujte

Psovodi K-9 UNIT ČR připravují své psy k plnění úkolů v širokém spektru služební kynologie.

zwinger

V lednu 1942 byla v USA zalozena ORGANIZACE PRO OBRANU – DFD – DOG FOR DEFENSE.Byla to civilní organizace,která používala psy k hlídání průmyslových zařízení a podél pobřeží USA(obávala se vylodění záškodníků z Německa).Po celé zemi,rozvíjela síť dobrovolných cvičitelů a výcvikových středisek pro psy.DFD přesvědčovala velení armády o užitečnosti zařazení psů,do výcvikového armádního programu.V červenci 1942 převzala tento výcvik armáda a začala cvičit psy nejen strážní,ale i záchranné stopařské a kurýrní.Od této chvíle,byl program výcviku vojenských psů oficiálně nazván SEKCE K-9.Pro svůj výcvikový program,získávala armáda psy převážně jako dary od vlastenců,které jim zprostředkovávala DFD.Tito psi,bojovali v řadách armády USA po celou dobu války,jak v Pacifiku,tak v Evropě i Africe.Po skončení II.svět.války byli vetráni K-9(po přecvičení).Pře­vážně vráceni zpět do civilního života.Přidělování probíhalo hlavně – psovodům veteránům,kteří s nimi prošli válkou – lidem,kteří kdysi psy darovali – těm,kteří ve válce přiši o nějakého člena rodiny.Ti,kteří měli to štěstí,že veterána K-9 získali,(bylo několikanásobně více žádostí,než služebních psů),zároveň obdrželi.Vysvědčení o věrné službě – propouštěcí certifikát – obojek – vodítko – a armádní manuál Vojenští psi.Zkušenosti nabyté s K-9,během II.svět.války,byly znovu využity v průběhu konfliktu v Koreji a ve Vietnamu.I když,od vzniku založení první jednotky K-9 (přijímací a výcvikové středisko US Army Front Royalu ve Virginii),uplynulo již skoro 70 let,tak v zájmu zachování tradic a hrdosti,na to,co vykonali ve válečných letech psovodi se svými psy,zůstává v USA dodnes označení K-9 ve spojitosti psovodů a psů.Hlaně – armáda,polici­e,záchranáři,cel­níci,hasiči. Potut ke vzniku a historii o označení K-9.Vím,že se ptoto označení používá i jinde na světě,tak i v ČR za různými ůčely,jak mezi civilními,tak armádními a policejními sbory.Ale o tom,že by toto označení bylo oficiálně schváleno,aspoň v ČR,mi není nic známo.Děkuji za Váš čas strávený nad těmito řádky,snad Vám to trošku tu K devítku osvětlio. Mějte se krásně hafhaf.

Sey Czech

Termín K9 či K-9 tvoří v anglickém jazyce zkratku a homonymum/nume­ronymum slova Canine (v překladu psí, pes). Podstatou této zkratky je právě výslovnost v angličtině, kdy „K“ [kej] „9“ [najn], zní stejně jako „Canine“ [kejnajn].