luckykubrt

Proč se říká, že si má člověk něco přát, když vidí padat hvězdu?

Já bych si hlavně přál, aby se to s námi nesrazilo. :D

Nejlepší odpověď
annas

"Lidé k vyslovení svého největšího přání využívali jedinečný a vzácný okamžik, kdy spatřili padající hvězdu. Doufali, že je nebe vyslyší a splní jejich tajné touhy.

Létavice, podle mínění našich předků duše právě zesnulých, byly pevně svázány s lidským osudem. Opravdu jsou posly dobrých zpráv, nebo snad představují varování samotných nebes?

Meteoritům, tělesům z vesmíru, jež dopadly na Zem, vzdávali mnozí lidé hold od nepaměti. K nejslavnějším patří Kaaba, Černý kámen. Miliony muslimů dodnes alespoň jedenkrát za život putují do Mekky a pokloní se kameni, o němž se tvrdí, že jej z ráje na Zemi přinesl archanděl Gabriel, aby jej odevzdal Abrahamovi. Vesmírní tuláci vstoupili také do mytologie. Z meteorického železa se zhotovovaly amulety na ochranu před nebezpečím.
Nebeské kamení nezklame.
atd.
Jednou provždy se proslavil i kámen, který vážil 127 kg a dopadl v alsaském Ensishemu roku 1492. Pro císaře Maximiliána I. byl božím pokynem, aby vtrhl do hlavního města, které tehdy bylo ve francouzských rukou, což také učinil.

Meteority ale nebyly jen posly dobrých zpráv a nositeli štěstí. Už od starověku podle některých lidí věštily katastrofu. Například ten, který dopadl do Trácie na jihovýchodě Balkánského poloostrova roku 467 př. n. l., přiměl tehdejšího filozofa Anaxagora k ohlášení tragických událostí v blízké budoucnosti.

Ani moderní doba se nevyhnula děsivým předpovědím. Není to tak dlouho, co jeden badatel ohlásil konec světa na duben 1995. Přesvědčila ho prý o tom vesmírná tělesa, která v roce 1994 dopadla na Zemi. Tvrdil, že jsou apokalyptickým znamením Panny Marie z Garabandalu.

Jde jen o létavice
Ty ovšem mají s lidskými přáními a osudy ve skutečnosti pramálo společného. Původ těchto nebeských těles lze zcela vědecky a racionálně vysvětlit. Například takzvané „slzičky sv. Vavřince“ jsou meteorickým rojem z Perseid, k němuž dochází, když Země překříží oběžnou dráhu Swift-Tuttleovy komety. Kolem 17. listopadu vidíme na noční obloze Leonidy, pozůstatky Tempel-Tuttleovy komety, které vlasatice zanechává při návštěvách sluneční soustavy.

Mají meteority vliv na lidské zdraví? Mohou lidstvu přinést zkázu? Podle vědců se nemusíme obávat. Skutečné nebezpečí však hrozí při dopadu balvanu o průměru 1 až 10 km. Při pohledu na padající hvězdu se tedy nemusíme bát a můžeme si klidně něco hezkého přát."

http://magazin2000­.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=672:p­adajici-hvezdy&catid=64:is­lo-102013&Itemid=17

Proč? Pročtěte si článek – legendu – o jejich vzniku. Jde o pomyslné slzy sv. Vavřince…
https://zpravy­.idnes.cz/mete­oricky-roj-perseidy-08i-/domaci.aspx?c=A160811­_153503_domaci_jw

Další odpovědi
hapiky

Jako mlaďas jsem si při padající hvězdě něco přál a plní se mi to dodnes. Také je možné, že jsem to měl ve svém osudu, nebo je to tak i bez osudu či padající hvězdy, ale věřím na tu hvězdu jen tak pro potěšění.

Roman71

Já ti nevím hele, ale když mi padá Windows, přeji si, aby se mi podařilo zachránit všechna data.. :))