Miroslavst

Proč se říká, že řádí jako černá ruka? Jak vysvětlíte?

Nemá to snad žádnou souvislost s národnostní menšinou nebo ano?
Proč se to tak říká?

Nejlepší odpověď
quentos

že by podle srbské nacionalistické organizace Černá ruka před první světovou? Atentátník Gavrilo Princip, který ke světové válce zavdal poslední kapku atentátem na Františka Ferdinanda d'Este, byl členem této organizace

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cer­n%C3%A1_ruka

Další odpovědi
anonym

Byla to srbská,dnes by se řeklo – teroristická – organizace,vznikla počátkem minulého století,měla mít prsty(samozřejmě černé) v atentátu na Ferdinanda v Sarajevu.

Zřejmě byli hoši aktivní a tak přirovnání vzniklo.