bolak

Proč se průvodčímu neříká revizor, stejně jako v autobuse?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože průvodčí není revizor… 😉
Průvodčí nejen kontroluje, zda cestující mají platnou jízdenku (viz – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Prů­vodčí ).

Další odpovědi
led

1 – Revízor je kontrolór …
Jedine u Gogoľa Revízor je človek, využívajúci strach a hlúposť iných
2 – Sprievodca (průvodčí) vo vlaku je viacúčelový pracovník, označuje platné cestovné lístky, je pochodujúci pokladník predávajúci cestovné lístky tým, ktorí ich nemajú, sprievodca a radca cestujúcim v oblasti vlakových spojov

Jsemtady

Revizor v autobuse je jen namatkovej kontrolor jizdenek.
Pruvodci jezdi d vlakem pravidelne a ma i dalsi funkce da se od neho koupit jizdenka pripadne vyptat na cestu a myslim ze i na zastavkach kontroluje zda uz vsichni nastoupili.

Dochy

Průvodčí má více úkolů než jen kontrolu jízdenek. Jeho úkolem je i péče o cestující, poskytování informací apod. Ve vlacích můžete potkat i revizora. Pokud se nemýlím, pak revizor kontroluje jak jízdenky cestujících tak i práci průvodčího. Pokud máte papírovou jízdenku, tak od revizora na ni dostanete červené razítko, od průvodčího modré, nebo černé.

bolak

mowla: aha, mně připadalo že dělaj to samý, že vezmou papírek, daj mi na něj razítko myšáka a zase mi ho vrátěj, takže zřejmě jsou mezi těma dvěma vopravdu nějaký rozdíly..

každopádně odteď už mu neřeknu jinak než „pane konduktér“