Maxfax

Proč se při přípitku říká na zdraví, když je alkohol jed a droga?

Nejlepší odpověď
da ny

Protože to množství, které se podává, jako aperitiv nebo digestive, do závislosti neuvede.
Aperitiv může člověka dobře naladit. Zvýšit produkci žaludečních šťáv. Pak dobře strávit jídlo (pokud nejsou naředěny zbytečným žunkáním piva/nápojů před a během jídla).

Další odpovědi
Mravenec

Je prokázáno, že alkohol v malé dávce může být příznivý.

Ametyst

Připít si alkoholem na zdraví je v naší civilizaci součástí tradice. Také si nepřipíjíme denodenně, ale svátečně.