Ajík

Proč se předehřivají talíře?

Nejlepší odpověď
marci1

Talíře se předehřívají, aby si jídlo zachovalo svou teplotu.

Další odpovědi
RyuzakiKate

No a pokud můžu přispět jakožto čajomilec, tak se předehřívají i konvičky a kalíšky, aby čaj neutrpěl tepelný šok.

Drap

Zvláště na některé druhy pokrmů je to nezbytné. Třeba pro jídla z jehněčího a skopového.

huxa

A také proto, abys neměla talíře studené.

elektrikář

Talíře se předehřívaji v režonu dávaly se tam po umytí oschnout, A hlavně aby vám porce nevystydla než jí sníte..

Doplňuji:
V čínské restauraci jsem čekal až mi porce zchladne a ona stále nic. Pak jsem si pod talířem všiml malého porcelánového stojánku ve kterém hořela čajová svíčka.

Agneta

marci1 >>> nemáš někdy při zodpovídání takové hloupé otázky pochybnosti, že to snad tázající myslí jinak?
Není to pod tvoji úroveň? Podívej se na RyuzakiKate – tomu říkám dospělá odpověď, a to by tu snad měl být normál!:DDD

Agneta

Lidi – a vy jí tu blbinu ještě hodnotíte :(
+++++
asi je to tady web pro desetileté:DDD

abendsbrot23

Já třeba taky nevím, proč se to dělá. Vlastně od teď už to vím. :)