Michal Kole

Proč se před hlavním chodem jídla servíruje polévka ?

Odpovědi
mosoj

No to bych také rád věděl. A třeba ještě aperitiv a předkrm ( možná že ta polévka je také předkrm) a nakonec zákusek.

Nuk nuk

Myslím, že jde hlavně o zvyk. V jiných zamích se servíruje jakýkoliv předkrm. Středoevropané se možná řídí obvyklým heslem, že „polévka je grunt“, proto ji servírují jako takévý základ celého jídla.

Elekrikář

Teplá polévka má připravit, start trávicíchch pochodů a v zimně prohřát trávicí trakkt. Hodně záleží na zvycích z dětství. Já si sváteční nedělní oběd bez prostřených talířů na stole a teplé poévky nedovedu představit.