zjentek

Proč se pozemní těžební věže ropy silně podobají částem mechaniky v náramkových hodinkách?

Jde o stejný princip? Energie se ukládá do pera? Věže se taky „natahují“?

Nejlepší odpověď
Arne1

Neukládá se energie, ale je totřeba převést otáčivý pohyb motoru na pohyb čerpacího pístu.

Další odpovědi
aliendrone

Marně přemýšlím CO ti na těžební věži připomíná mechanismus „náramkových hodinek“, mohl bys to konkretizovat? Principiálně je mnohem bližší třeba mechanismus VÝTAHU (protizávaží, přenos hmoty vertikáně apod.) Souhlasím s Arne1, žádnou podobnost s hodinkami nevidím. ;) :)

Dochy

Protože některé mechanické principy jsou univerzální, a protože cítění inženýrů je poplatné nějaké době a módě. Pokud potřebuju udělat nějakou protiváhu na otočném mechanismu a jsem omezen rozměry, výsledek bude podobný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, NO PROBLEMO>> https://youtu­.be/5tE0zTtO1CU?t=1328 (; D; D;

Mc Merkurion

… jenže to je přesně naopak, na co se ptáš: hodinky di hrajou na těžební věže …

zjentek

Njn, tak jsem blbé no… (;