Proč se politici považují za elitu ?

http://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/online-s-grossem-se-rozlouci-ministri-prezident-nedorazi/r~23e6e0f­0e83711e48da50025900fe­a04/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_ter­m=position-1

Nejlepší odpověď
annas

Proč se mnozí politici sami považují za elitu, vychází z pohledu sociologie. Politikové symbol moci, vládnoucí „třída“ = elita, která ovládá třídu – non-elitu.

Platí ale stále že kdo se povyšuje, bývá poníže?. Obráceně to bohužel nefunguje. Kdyby se dávaly elitě skutečné trafiky za zásluhy, určitě by se ušetřilo …

„Proč se třeba politici starají o poměry ve vězeních než v domovech důchodců patrně s pobytem v druhém zařízení nepočítají“ (Jan Sobotka)

Jenže každého čekají máry, ,elitu možná katafalk …

Další odpovědi
gecco

Politici jsou elitou – vyplývá to z definice „elity“ – vybraní lidé, kteří mají v dané společnosti vůdčí pozice…
Vybraní jsou (volbami) a vůdčí pozice zastávají…
😉

Emefej

Nevím, asi tomu nerozumím, ale z článku nevyplývá, že se politici považují za elitu.

postcd

jsou v pozici kdy mají větší možnost ovlivňovat druhé než průměrný člověk?

anonym

V každé společnosti je nějaká elita.V socialismu to byli komunisti, tady to jsou všichni předsedové politických stran a politici.
Jenže za socialismu se říkalo, že jsme si byli všichni rovni, ale někteří byli rovnější.
Dneska to platí tuplem.
V socialismu ale přece jen některé zákony platily pro všechny.Třeba nemocenská.Dříve se platilo už od prvního dne, sice nějaká procenta, ale platilo to i pro komunisty.
Dneska elitě národa se platí CELÁ mzda od prvního dne nemocenské.Ko­munisti si platili veškerou hromadnou dopravu do práce, dneska elita národa má zadarmo veřejnou dopravu + má ještě příspěvky na dopravu a ještě placený benzín do služebních aut.
Komunisti si neurčovali své platy, dneska elita národa si svoje platy odhlasovává sama.
A tak bych mohl pokračovat dalšími příklady.
V revoluci bylo heslo „NEJSME JAKO ONI“.Jenže dneska je elita národa HORŠÍ než ONI.

Pepa25

Pane učiteli, Emefej má pravdu …