RePoyx

Proč se píše ve slově „uzdraví“ se měkké i?

Nejlepší odpověď
quentos

Doplním předchozí odpověď: ono pro toto vlastně ani netřeba znát vzory slovesných tříd (my jsme se je už ani neučili); stačí vědět, že v koncovkách přítomného a budoucího času sloves se VŽDY píše měkké i.

Další odpovědi
da ny

Snad proto:
Vzory: 4. třída
Do této třídy řadíme slovesa, která jsou zakončena v 3. osobě čísla jednotného
v přítomném čase na koncovku -í. Rozlišujeme v ní celkem tři vzory:
prosí
trpí
sází
https://www.mo­jecestina.cz/ar­ticle/20140727­02-slovesne-tridy-a-vzory

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Vzory neznám, ale jiné než měkké í bych nikdy nenapsal. Za to bych napsal malé „u“.