Adam2

Proč se Panně Marii říká Panna Marie, když není Panna, protože splodila Ježíše…

Nejlepší odpověď
annas

Podrobné vysvětlení najdete v odkazu – „Je panenství panny Marie myšleno fyzicky nebo jinak?“
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-panenstvi-panny-marie-mysleno-fyzicky-nebo-jinak

"Ježíš byl v lůně Panny Marie počat pouze mocí Ducha svatého. V panenském početí Otcově církev vidí znamení, že jde opravdu o Božího Syna, který přišel v lidském těle.

Víra v panenské početí Ježíše narazila na prudký odpor, posměch nebo nepochopení od nevěřících, židů i pohanů: nebyla tedy nijak motivována pohanským bájeslovím nebo nějakým přizpůsobením dobovým názorům. Smysl této události je dostupný jen pohledu víry, která ji vidí v oné vnitřní souvislosti, jež spojuje navzájem všechna tajemství, v celku Kristových tajemství, od vtělení až po jeho velikonoční tajemství.

Maria je zároveň panna i matka, protože je obrazem a nejdokonalejším uskutečněním církve: „Církev … se stává přijetím Božího slova také matkou: kázáním a křtem totiž rodí k novému a nesmrtelnému životu děti počaté z Ducha svatého a zrozené z Boha. A je také panna, protože neporušeně a čistě zachovává věrnost slíbenou snoubenci“.

http://www.ma­ria.cz/Maria-a-teologie/Panna-Maria

Další odpovědi
quentos

To, že „Z(!)plodila Ježíše“, ještě holt nutně neznamená, že není panna, alespoň tedy křesťanů. Přečtěte si něco o tzv. neposkvrněném početí.
Doplňuji:
*alespoň tedy PODLE…

anonym

…protože je papež panic.

www

Poněvadž v dávno překonaném náboženství je možné naprosto vše 😁 Neřeš to.
Doplňuji:
Veškerá náboženství jsou jen jakousi berličkou pro pohodlné a nevzdělané, proto nemá smysl řešit jejich obsah.

anonym

Protože je to vše jen báchorka,který lidi už hodně let naprosto důvěřujou,
no báje jsou báje i když jde o ráje.
Vše je jen smyšlené,prostě nesmysl na entou.
Nevěř v boha a bude ti líp.

uccello

Po porodu si ji nechala zašít.

Pepa25

Protože podle katolické církve počala Ježíše jako panna, pouze mocí Ducha svatého. Ježím byl podle katechismu jediným Mariiným synem a "Kristovo narození její panenskou čistotu neporušilo, nýbrž posvětilo“ (viz zdroj).

Zdroj: Katechismus katolické církve, §§ 493 – 511

talka

Hezky se hned projeví beznabozi.

iceT

Panna se jí říká proto,že porodila syna,přestože neměla pohlavní styk,proto.

zjentek

bůhví, co měla za vlastnosti ..když dokázala porodit takovýho autistu nebo co

Pepa25

quentos: bohužel zásadní chyba. Dogma o neposkvrněném početí se týká početí Panny Marie, ne početí Ježíše. Stačí si přečíst první odstavec článku na wikipedii:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­poskvrn%C4%9Bn%­C3%A9_po%C4%8Det%C3%AD_P­anny_Marie