xiperio

Proč se očkování proti rakovině děložního čípku aplikuje jenom ve věku do 12 let?

Přenašečem je lidský papilomavirus, který se přenáší pohlavním stykem a orálním sexem. To zn, že dospělý, který nebyl očkovaný nemá šanci získat imunitu? Tady se bohužel promořit populace nedá, aby byla kolektivní imunita,
Mimochodem, může to chytit i chlap a dostat např. rakovinu jícnu. Viz. Michael Douglas

Odpovědi
elkon

Něco málo zde: https://ockova­niprotihpv.cz/oc­kovani-proti-hpv?gclid=Cjw­KCAjw87SHBhBi­EiwAukSeUeqtgzV0e­YKAstzGySU2Fy­MIhWv_eYbgTa_rUK­wmscxEUUhFJcNlA­BoCiNsQAvD_BwE#in­formace-o-ockovani

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Sice se tam píše, že to má být co nejdříve. Ještě než člověk dojde do kontaktu s tímto virem Ale nepíše se tam, proč to nejde i v dospělosti. Vždyť nikdo neví jestli už přišel do kontaktu nebo ne. Nebo dá se to změřit jako třeba u covidu?