Justin1

Proč se o někom, kdo odvedl špatnou práci, říká, že by měl vrátit školné?

Příklad je v písničce Marie Rottrové „Bouda na hororu“: „Ten, kdo tu boudu stlouk, měl by vrátit školný s prosíkem, vždyť já tu kvůli němu snídám v galoších a s deštníkem.“

Pokud vím, školné může vracet jenom ten, kdo ho předtím od někoho inkasoval, a obvykle ho inkasuje škola.

Odpovědi
Kepler

Písnička mé oblíbené Marie má vyjadřovat jen to, že je nespokojená s tím, co dostala. Prostě příběh, co vymyslel textař. Nic víc v tom nehledej. I ministři a mistři svého řemesla se někdy utnou. Akorát mě sere, že všem zůstanou podobné platy a všechny prsty.

elkon

Je to jen příměr, že ten člověk nic neumí.

JežíšKristus

Asi ho nic nenaučili, tak by mu měli chudákovi vrátit školné.