OptieX

Proč se nosí roušky, a jsou kolem toho nepřehledná, rychle se měnící pravidla? Co se děje?

Pokud vím, COVID- 19 je cca chřipka. Při této logice má smysl zavést jaro a podzim roušky, ustanovit fixní režim, co tu měl už desítky let být v tyto období. Mojí babičce je skoro 80. Jí to přijde komické ty roušky taky.

Nemám zájem, od 2019, aby dostala chřipku!!!

Nejlepší odpověď
da ny

Ke střetům a odlišným názorům v životě dochází. Bohužel mezi odborníky
a do toho mluví politici!!! Podrážení nohou není fér. Média mají vděčné a věčné
téma a nafukují bubliny. Lhát se nemá. Pokud se jedná s lidmi na rovinu,
dá se zvládnout vše.

Kdyby se lidé nedivili, neprotivili, neodmítali (roušky), nepochybovali.
Byli ohleduplní, byl by klid. Počty nakažených a hospitalizovaných narůstá.
Virus snad nesílí. Ochranná opatření stačí (i roušky), těžkých případů je málo.
Kdykoliv může dojít k nějaké formě mutací. Někteří lidé stále nosí roušky.
Některé státy se před námi uzavírají (karanténa). To může též negativně
ovlivnit naši ekonomiku. Na to lidé nemyslí. Jen se opět protiví tonu,
žeby měli nosit roušky. Já ji nosím i při rýmě z ohleduplnosti k rodině,
kolegům i pacientům 3O let.

Naši sousedé (Slováci, Němci) si od roušek v uzavřených místnostech, v hromadné
dopravě neoddechli vůbec.

Jak píšete, blíží se podzim a chřipkové období.
Léta bylo u nás běžné, že nemocný člověk v obchodech, na ulici, v práci bezohledně
rozprská viry. Postupně všichni omarodili (doma členové rodiny). To, že existují
roušky věděl a používal je málokdo.
Na rozdíl od Asiatů jsme my bezohlední.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Tak hlavně proto, že se to snadno a rychle šíří… Máme pandemii (světovou epidemii). A (zatím) na to nemáme lék. Prozatím se to „léčí“ tak, že se postižený uzavře v domácí karanténě a počká se, jestli se z toho dostane. Pokud předtím neměl nějaké potíže, výrazně oslabenou imunitu, vysoký nebo moc nízký věk, tak se z toho pravděpodobně vyléčí. Riziko smrti není vysoké, ale kvůli tomu to neznamená, že to není vážná věc, že to není nebezpečně nakažlivé, že to není nemoc (s pěkně hnusným průběhem… mnohdy horším jak chřipka), která by se měla brát na lehkou váhu.

Kepler

Covid není chřipka, i když některé jeho příznaky jsou si podobné. Také to není sezónní záležitost. Opatření MZ se mění podle toho, jak se mění situace v počtu nakažených osob. Je to vlastně kompromis mezi tím, aby se příliš neomezil chod ekonomiky a počtem zemřelých osob. Roušky se nosí proto, aby se omezil přenos viru vzduchem a má chránit okolí před potenciálně nakaženou osobou.

elkon

Přišel (přišla) jsi z jiného světa? Jinak se nebudeš tak hloupě ptát. Existuje něco jako zpravodajství.

Front

Považuju roušky za buzeraci lidí.

Dochy

Protože je třeba ohlídat rychlost šíření viru. Faktem je, že některé dotane Covid na JIP. A faktem je, že nechceme aby lékaři a sestry v panice utíkali z přeplněných nemocnic, nezvládajících domovů důchodců apod. A faktem je, že Covid nejspíš nevymýtíme, protože k tomu není celosvětová vůle. Takže nezbývá, než protiopatření volit vyváženě mezi účinností a dlouhodobou udržitelností ☹ Kdyby se celosvětově zavedla účinná opatření, pravděpodobně bychom se s tím během pár měsíců vypořádali.