Complex

Proč se nádor často nedá celý vyříznout, ale musí se nejdřív nakrojit před kolečkem chemoterapií?

Nejlepší odpověď
Drap

Některý je hodně členitý, prorostlý do mnoha směrů. Další věcí je v kterém místě.nádor je. Dost často se stává, že i po vyříznutí začne zhoubné bujení metastázovat a znovu se rozšiřuje.

Další odpovědi
annas

Znaky zhoubného nádoru

"Zhoubný nádor nebývá ohraničen vůči svému okolí a často brzy prorůstá do okolních struktur – proto není možné jen někdy celý vyříznout., navíc roste velmi rychle (týdny);

Buňky zhoubného nádoru se množí tak překotně, že neplní žádnou jinou funkci než vlastní množení, i po odtranění nádoru často se tvoří metastázy. atd. "

Zatímco nezhoubný nádor

" je společenství buněk, které mají poněkud změněné chování oproti původní tkáni, ze které vyšly;
je ohraničen vůči svému okolí (nikdy neprorůstá do okolních struktur);
roste velmi pomalu (roky);! atd.

https://www.pra­lek.cz/nezhou­bny_nebo_zhou­bny_nador

Hungalabunga

Mozek je jako elektronická jednotka v autě . . .