MasterGames

Proč se na základních školách neučí jen angličtina, ale i druhý jazyk?

Čeština je samozřejmostí, tu momentálně nemyslím. Zajímala by mě logika českého školství. Druhý jazyk by se měl člověk učit, až se naučí perfektně ten jeden, tedy by měl mít úroveň C2. Jakmile se žák naučí angličtinu na úroveň C2, tak až potom by se měl učit např. němčinu!

Nejlepší odpověď
da ny

Nesouhlasím.
Kterou angličtinu byste nejraději do škol zavedl/nařídil? Britskou? Americkou?
Proč dětem vnucovat pouze AJ. To už tady jednou bylo, jednotný jazyk, který jsme se museli učit všichni.
Angličtina sice je jazykem vědy, ne každému jde, baví, stojí o jeho znalost.
Jeden jazyk je hlavní (obvykle němčina, angličtina, ruština). Druhý tzv. „vedlejší“, podle nabídky a možností ZŠ/SŠ. Na střední škole žák pokračuje v hlavním jazyku a opět má možnost výběru cizího jazyka (někdy je mu školou určen). Na SŠ už je častěji v nabídce francouzština, španělština apod.

V mnoha zemích jsou děti a mladí lidé jazykově vybaveni. Rozšiřuje to možnosti, znalosti. Nemusí být odkázáni na překlad..
Znalost jazyka sousední země, v dosahu hranic nabízí další možnosti, včetně pracovních.

Další odpovědi
Edison

Já teda nevím, ale prvním a hlavním jazykem je snad čeština, ne? 😁 Myslíš, že se ji netřeba učit? Podivej se, jak to vypadá tady i v médiích, od těch, co by měli být profesionály.

Kepler

Dává to určitou možnost výběru, pokud bude žák pokračovat na střední školu. Třeba zjistí, že mu ten druhý jazyk nejde a na střední si může vybrat jiný.

anonym

Souhlasím že dobrá znalost jednoho cizího jazyka je vždy lepší než mizerná znalost dvou. Máš pravdu ale jsou lidé kterym memorování všemožných jazyků jde a je prostě jejich volbou plevelit si tím hlavu :) školství jim tu volbu neupírá, ale také by druhý cizí jazyk neměl být povinně vnucován všem.

Arne1

A proč ? Představ si, že dříve se také učily dva jazyky. Jazyk nadřízené velmoci (tehdy ruština) a k tomu další evropský jazyk.

Bobek 2

To jako že třeba první dva roky by se žáci učili jen a pouze psát, další dva roky jenom matematiku, další rok jen a pouze přírodopis, a nikdy by se nesměl začít další předmět, pokud v tom předchozím žáci nedosáhli cílové úrovně? Učit se jazyk aspoň jednoho ze sousedících národů snad patří k základům.

Autista

Protože, nikdo v ministerstvu školství není dostatečně schopnej, aby hnul brvou a řešil opravdový nedostatky a nutnosti školství, dobrej příklad takových politiků je npř. Praha: Mafie tam vzkvétá, Černej obchod kam se podíváš, podvodník a jinej prevít všude okolo, a oni tam řeší, že by se měla pasportka do MHD přejmenovat na Lítačka. Nevolit ty třešně a další takový, žilo by se líp.