NiCMOCBOY

Proč se na nás valí prádlo z bambusového vlákna?

Bambus se totiž používal, když byl nedostatek bavlny a ten v dnešní době není. Dle mě je bambusové prádlo marketingová záležitost.

Nejlepší odpověď
gecco

Dílem jde o „márketing“ – lidé raději nakupují ´novinky´, ideálně ´převratné novinky´…
😉
A – pokud mohu posoudit, je bambusové vlákno lepší, než bavlna – aspoň pro ponožky to platí (jsou výrazně příjemnější).

Další odpovědi
dejavu

Bambus je levnější, je ho všude dost, až nadbytek, rychle roste, zpracování v Asii je též levné, takže myslím, že se sem valí jednak z ekonomických důvodů a pak, že trh v této oblasti je ovládán Asiaty.

jáára

mě by třeba zajímalo proč se víc nevyužívá konopí, přitom je to taková univerzální rostlina…
já jsem snad eště neviděl materiál z bambusových vláken, ale třeba z PET lahví ano