odpomass

Proč se na moravě děje víc trestných činnů domácího násilí, než v čechách?

Souvisí to se složením sociálních skupin (nížší příjmy na osobu,…), nebo jsou zde i jiné faktory, jako třeba výchova apod.?
Doplňuji:
To samozřejmě není zavádějící statistika.
Bohužel jsem našla statistiku jen od r.2006 do roku 2009
http://dspace­.k.utb.cz/bit­stream/handle/10563/11­225/sen%C4%8D%C3%A1k_201­0_dp.pdf?sequ­ence=1

V dalších letech to bude ale podobné…
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/o­betem-domaciho-nasili-uz-pet-let-pomahaji-intervencni-centra--1139235

A všichni, kdo čtou pravidelně nějaké noviny, tak můžou jen potvrdit četnost dom.násilí po republice…

Nejlepší odpověď
quentos

jestli ono to nebude souviset s větší spotřebou tvrdého alkoholu u Moraváků… od opilství není k domácímu násilí nikdy daleko.

Další odpovědi
Damiana

Statistikou tohoto typu jsem se nikdy nezabývala, ale z vlastní zkušenosti vím, že toho až dost i „u nás“ – v Čechách – ale také tu bydlí dost lidí z Moravy:-))
Jestli jsou Moraváci v tomto „směru“ nějak „divočejší“ a proč, to si netroufnu soudit. Co se týká odpovědi kolegy, souhlasím zčásti, mám dojem, že Češi si v opileckých eskapádách s Moraváky zase tolik nezadají. Třeba severočeský region s velkým procentem cikánského etnika je agresivní až až, ale tam se zase domácí násilí spíš neřeší, neboť je „součástí“ jejich „koloritu“…

mirlin

mě tvoje napadání nijak neubližuje , spíše mě povzbuzuje se se bavit na tvůj ú k o r.

Neznám jediný důvod , proč si nechala můj příspěvek vymazat , stejně mi ho mosoj obodnul a nikdo jiný ti na tuto otázku rozumně stejně nemůže odpovědět!

Je to prostě statistický šum trdlo!

Damiana

Ale kolego… Jsme tu snad ve slušné společnosti. Nedělejte z toho bulvár. A napadat dámu? No, fuj:-(

odpomass

:D Statistický šum – Ty mě bavíš. Kdybys radši odpovídal na otázky rozumně…

mosoj

Když už chceš takto hodnotit, tak by bylo dobré napsat které národnostní menšiny se to týká. Na to je ale informační embargo, takže tisk je mně k ničemu.

Spíš by bylo dobré se zamyslit nad zvyšujícím se počtem sebevražd !!!

odpomass

Ano, národnostní menšiny zvyšují tyto statistiky na severu čech. Morava je zase jiný případ, proto mě to zajímá.
Sebevraždy jistě souvisí také s finanční zaopatřeností. Jenže ta zase souvisí s finanční gramotností a ta je u nás bídná, lidi u nás neumějí s financemi zacházet a nevědí, co si mohou dovolit…

mosoj

Když ty fince mají !!!!!

odpomass

mirlin(/mosoj): Očividně máš nějaký komplex, zřejmě sociálního charakteru, zkus například odpovedi.cz, třeba ti tam poradí…

odpomass

První odkaz – strana 61